banner461
banner195

Kapadokya'da, KAPTİD bayramda %80 bekliyor

Kapadokya Turistik Otel ve İşletmeleri Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Bölgede rezervasyonların bayrama 1 kaç gün kala yüzde 80'ler seviyesinde olduğunu belirtti.

Kapadokya'da, KAPTİD bayramda %80 bekliyor
15 Temmuz 2015 Çarşamba 21:47

banner143
banner134
Kapadokya Turistik Otel ve İşletmeleri Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Bölgede rezervasyonların bayrama 1 kaç gün kala yüzde 80'ler seviyesinde olduğunu belirtti.

Kapadokya bölgesindeki turistik tesislerde, Ramazan Bayramı'na yönelik hazırlıklar hızla sürüyor.

Bölgede rezervasyonların bayrama 1 kaç gün kala yüzde 80'ler seviyesinde olduğunu belirtti.

Kapadokya Turizm İşletmeleri Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, www.fibhaber.com a yaptığı açıklamada, 3 günlük Ramazan Bayramı tatili için şu anda Kapadokya nın yüzde 80'ler seviyesinde olduğunu belirtti.

Dinler, bölgede yüzde 80 dolayında olan turistik konaklama tesislerindeki rezervasyonların, önümüzdeki 1 kaç günde içerisinde yüzde 90'lar oranına yükselmesini beklediklerini belirterek, şunları söyledi:Ramazan Bayramı süresinin az olması nedeniyle yerli tatilcilerin bölgeyi tercih edeceğini düşündüklerini belirterek, "Ramazan Bayramı tatilinin süresi kısa olduğu için Kapadokya gibi kültür merkezleri tercih ediliyor. Uzun süren tatil sürelerinde ise bu durum tersine dönerek sahile yönelmeler oluyor" dedi.

Türkiye 'nin komşu ülkelerinde yaşanan olumsuzluklar göz önüne alındığında turist sayısında yaşanan azalmalara karşı Ramazan Bayramı'nda bölgedeki rezervasyonların arttığını aktaran Dinler, "Bölgedeki oteller rezervasyonlar alınmaya başladı. Ancak komşu ülkelerde yaşanan olumsuz tablo karşısında her ihtimali göz önüne aldığımızda Kapadokya'da otellerin doluluk oranını yüzde 80 olacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

- "Sıcak hava balonu için erken rezervasyon yaptırın"

Yerli ve yabancı turistlerin Kapadokya'yı tercih etmelerinden pek çok neden olduğunu vurgulayan Dinler, şöyle devam etti:
"Bunların başında balon turları geliyor. Ancak ziyaretçilere sıcak hava balonuna ilginin artması nedeniyle önceden rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bunun yanında turistler atlı tur, atv tur, jeep safari gibi aktiviteleri de tercih edebilirler. Ramazan Bayramı'nın en iyi geçirilebileceği yerlerden birisi Kapadokya bölgesidir."
Dinler, bölgede geceliği 50 liradan başlayan ve bin avroya kadar çıkan mağara otellerin bulunduğunu anımsatarak, ayrıca turistlerin çeşitli seçeneklerde hazırlanan paket turlarıyla bölgeyi gezebileceğini kaydetti.

''Turistik konaklama tesislerine ve diğer tesislere rezervasyon yaptırmamış ve kararsız olan konuklarımızın acele etmesini bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde yer bulmakta zorlanabilir veya istedikleri nitelikte konaklama yapma şansını kaybedebilirler. Ülkemizde genellikle son günlere yoğunlukla yığılma meydana geldiği için bazı organizasyon hataları yaşanmaktadır. Halbuki yurtdışından yapılan rezervasyonlar, aylar öncesinden organize edildiği için bu konuda hiçbir sorunla karşılaşılmıyor. İnanılması zor bir doğa parçası bulunan Kapadokya bölgemize, Ramazan Bayramı'nda da kendi insanlarımızı bekliyoruz.'' dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.