banner461
banner195

Kapadokya’nın En Zayıf Halkası

Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezi olarak adlandırdığımız Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de yetkililerin ve ilgililerin zaman zaman dile getirdikleri inanç turizmi arzu edilen boyutlarda geliştirilebilmiş değil.

 Kapadokya’nın En Zayıf Halkası
30 Mayıs 2014 Cuma 17:31

banner143
banner134

 Kapadokya’nın En Zayıf Halkası

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezi olarak adlandırdığımız Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de yetkililerin ve ilgililerin zaman zaman dile getirdikleri inanç turizmi arzu edilen boyutlarda geliştirilebilmiş değil.

Çok çeşitli alternatif turizm çeşitliliğinin yaygınlaştırılmaya çalışıldığı bölgemizde özellikle bölgeye gelen yerli ve yabancı turistin 1.8 dolayında olduğu belirtilen geceleme oranının artırılması için inanç turizmi alternatifinin de devreye sokulması gerekiyor.

El Nazar KilisesiSaklı KiliseMeryem Ana ( Kılıçlar Kuşluk ) KilisesiTokalı KiliseElmalı KiliseAzize Barbara ŞapeliYılanlı (Aziz Onuphrius) KiliseAziz Eustathius ŞapeliAzize Catherine ŞapeliÇarıklı KiliseÇavuşin (Nicephorus Phocas) KilisesiÜzümlü KiliseAziz Basil ŞapeliTatlarin KilisesiAziz Jean (Karşı) KilisesiAçık Saray Kılıçlar KilisesiVaftizci Yahya KilisesiKaranlık KilisePaşabağları ve Aziz Simeon HücresiAziz Theodore (Tağar) Kilisesi,Pancarlık Kilisesi gibi her biri tarihi ve dini açıdan büyük ilgi gören kiliselerin inanç turizmi çerçevesinde özellikle yabancı turistin bölgede konaklama yüzdesini artıracak bir şekilde ele alınabileceği gözleniyor. Ancak, şu ana kadar bu konuda ciddi bir adım atılabilmiş değil.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.