banner461
banner195

KAPEM'DE 2023 Hedefi : 23 Bin Eğitimli Kişi

Nevşehir’de örgün ve mesleki anlamdaki eğitimin en önemli kurumlarından biri haline gelen Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)de, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılı sonuna kadar 23 bin kişinin eğitimi amaçlanıyor.

KAPEM'DE 2023 Hedefi :  23 Bin Eğitimli Kişi
18 Ağustos 2014 Pazartesi 10:51

banner143
KAPEM'DE 2023 Hedefi :  23 Bin Eğitimli Kişi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir’de örgün ve mesleki anlamdaki eğitimin en önemli   kurumlarından biri haline gelen Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)de, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılı sonuna kadar  23 bin kişinin eğitimi amaçlanıyor.

Nevşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasında hizmet vermesiyle daha geniş ölçekte eğitimlerini daha farklı alanları da ilave etmesiyle birlikte KAPEM, eğitim hizmetlerinin üst düzeylere taşınmasında önemli bir misyon üstlenmeyi amaçlıyor.

 Bugüne kadar gerçekleştirilen eğitim çalışmaları ile 10 bin 500 e yakın kişinin eğitimli hale getirildiği KAPEM,  2005 yılından beri  18 yaş ve üzerindeki herkesin herhangi bir ücret ödemeksizin devam ettiği  eğitici ve mesleki anlamda bilgi ve becerilerin daha üst düzeye ulaşmasında aktif bir rol üstlendi.

KAPEM tarafından  bu güne kadar  Kadın Üst Giysileri Dikimi, Mutfak Takımları Hazırlama, Elde Kurdele İşi, Tel Kırma, İngilizce, Arapça, Almanca, Osmanlıca,  Bilgisayar İşletmenliği ve Operatörlüğü, Diksiyon, Ebru, Gitar, Bağlama, Keman, Ney, Kanun, Tarım, Çocuk Bakıcılığı, İstihdam danışmanlığı, AB proje döngüsü,  Takı tasarımı, Tezhip, Tiyatro, Minyatür, Bilgisayarlı muhasebe, Halk oyunları ve zihinsel engellilere yönelik Dekoratif  Ev Aksesuarları Hazırlama kursları gibi 42  branşta eğitim kursları düzenlendi.

KAPEM’ de  eğitimler halen  Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi, 2000 Evler Mahallesi  Kadın Eğitim birimi, Cevher Dudayev Mahallesi Kadın Eğitim Birimi ile Adnan Menderes Şehirler arası Otobüs Terminalinin ikinci katındaki eğitim alanında devam ediyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.