banner461
banner195

KAPİMED ''Basın Hukuku'' Konulu Seminer Düzenledi

Kapadokya Nevşehir İnternet Medyacılar Derneği (KAPİMED) üyelerine ve Nevşehir’de görev yapan gazetecilere yönelik ‘’Basın Hukuku’’ konulu seminer düzenledi.

KAPİMED ''Basın Hukuku'' Konulu Seminer Düzenledi
16 Mayıs 2015 Cumartesi 20:17

banner143
banner134

 Kapadokya Nevşehir İnternet Medyacılar Derneği (KAPİMED) üyelerine ve Nevşehir’de görev yapan gazetecilere yönelik  ‘’Basın Hukuku’’ konulu seminer düzenledi.
Nevşehir Barosuna ait Hukukçular Konağında düzenlenen seminer Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Sema Yurtbilir Yavuz tarafından verildi. Basın mensuplarının görevlerini yaparken dikkat etmeleri gereken hukuk kurallarının anlatıldığı seminerde, 5187 sayılı Basın Kanunu ile 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

KAPİMED Başkanı Coşkun Sağlamdin, basın mensuplarının haber verme görevini yerine getirirken, yasal sınırlarını da bilerek bu görevi sağlıklı bir şekilde yürütmelerini sağlamak amacıyla bu semineri düzenlediklerini belirtti. Üyelerine yönelik bu tür eğitimlerin devam edeceğini vurgulayan Sağlamdin, Basın Hukuku konulu semineri veren Av. Sema Yurtbilir Yavuz ‘a teşekkür etti.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.