banner461

KAPİMED Başkanı Sağlamdin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

KAPİMED Cemiyeti Başkanı Coşkun Sağlamdin basının, çok önemli işlevlerinin olduğunu ifade ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

KAPİMED Başkanı Sağlamdin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
10 Ocak 2016 Pazar 00:42

banner143
banner134
 KAPİMED Cemiyeti Başkanı Coşkun Sağlamdin basının, çok önemli işlevlerinin olduğunu ifade ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

KAPİMED Cemiyeti Başkanı Coşkun Sağlamdin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü yayınladı. Sağlamdin açıklamasında 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. İşletmelerin en büyük sermayesi ve en büyük varlığı kuşkusuz çalışan insan kaynağıdır.

Bu nedenle, güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin ve Nevşehir’in sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan meslektaşlarımızın ve üyelerimizin  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli emekçi arkadaşlarıma sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.