banner461

KAPKAD ve KARUMDER’de Başkan Krizi

Son yılların Nevşehir’deki en önemli Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının başında gelen Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği ile bölgedeki mübadil nüfusunun ve tarihinin ortaya çıkarılmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan Kapadokya Rumeli Mübadilleri Derneğinde Başkan krizi yaşanıyor.

banner503
KAPKAD ve KARUMDER’de Başkan Krizi
24 Ağustos 2015 Pazartesi 16:34

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Son yılların Nevşehir’deki en önemli Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının başında gelen Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği ile bölgedeki mübadil nüfusunun ve tarihinin ortaya çıkarılmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan Kapadokya Rumeli Mübadilleri Derneğinde Başkan krizi yaşanıyor.

10 Yıla yakın bir süreyle ilimizdeki en önemli kadın sivil toplum örgütü durumunda bulunan Kapadokya Kadın Dayanışma Derneğinde hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde dernek başkanlığını yürüten Hayriye Demirbilek görevinden ayrılmıştı. Kendisinin görevden ayrılmasının ardından dernek başkanlığına kimin getirildiği bile belli olmaz iken, Kadın STK’lar arasında Nevşehir’in AB projesi hazırlayan ve başarıyla bu projeleri ilimizde sürdüren KAPKAD’ta ciddi bir durağanlık göze çarpıyor.

Öte yandan Rumeli Mübadilleri açısından son derece önemli bir yöre olan Kapadokya bölgesindeki mübadil kültürünün belirlenmesi, bölgede yaşayan mübadil nüfusunun saptanması gibi çalışmalarla son yıllarda adını duyuran KARUMDER’de de aynı sıkıntılı süreç yaşanıyor.

Derneğin kurucusu ve başkanı Serkan Sonradanbulan’ın sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmasının ardından derneğin başkanının kim olduğu, ne yaptığı belli değil.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.