banner461
banner195

KAPTİD Başkanı Dinler : “ Kapadokya Turizmden Hak Ettiği Payı Alamıyor“

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya bölgesinin Ülke turizminden hak ettiği payı alamadığını söyledi.

KAPTİD Başkanı Dinler : “ Kapadokya Turizmden Hak Ettiği Payı Alamıyor“
06 Şubat 2016 Cumartesi 16:33

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya bölgesinin Ülke turizminden hak ettiği payı alamadığını söyledi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasının İşte Nevşehir isimli dergisine özel bir röportaj veren Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, “Maalesef Kapadokya bölgesi ülke turizminden hak ettiği payı alamıyor. Yıllarca hep kendi içimizde ya da özellikle yurt dışı fuarlarda denk geldiğimiz zaman konuşuruz. Biz neyi yanlış yapıyoruz diye. Elimizde kimsede olmayan bir ürün var. Gelen kişilerin yerli ya da yabancı olsun hayranlıkla gezdikleri. Özellikle küçük oteller konusunda dünyanın en iyilerinin bulunduğu bir bölgedeyiz. Her gün bir sıcak hava balonu karnavalının yaşandığı bir bölge nasıl oluyor da sadece 1.3 Milyon turist çekebiliyor yılda?. Kapadokya turizminin daha iyi yerlere gelebilmesi için neler yapılması gerektiğine gelince; bölgeyi yeterince tanıtamıyoruz. Çünkü hala eski usüllere göre tanıtım yapmaya çalışıyoruz. Dönem belli başlı fuarlara gidip broşür dağıtma dönemi değil. Gerçi fuarlara gidip dağıtacak gerçek bir Kapadokya broşürümüz bile yok. Hal böyle olunca katılımcı firmalar genelde kendi broşürlerini ve promosyonlarını dağıtmakla meşgul oluyorlar” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.