banner461
banner195

Karaca Ziraat Odası Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Ürgüp Ziraat Odasına Başkan Adayı Mehmet Karaca yapmış olduğu basın açıklamasında;

Karaca Ziraat Odası Başkan adayı olduğunu açıkladı.
28 Kasım 2014 Cuma 11:33

banner143
banner134
Ürgüp Ziraat Odasına Başkan Adaylığının Açıklayan Mehmet Karaca 1977 yılında çökek köyünde doğdum, ilk okulu çökek köyünde okudum orta okul ve liseyi Ürgüp lisesi ve İvriz öğretmen lisesinde tamamladım, 1994 yılından bu zamana kadar tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktayım.2009 – 2012 yılları arasında sarıyazı sulama birliğinde başkanlık yaptım.                                                       

          Yaklaşık 20 yıldır severek yapmış olduğum çiftçiliğe halen devam etmekteyim   7 aralık 2014 Pazar günü yapılacak olan ziraat odası delege seçimleri ne, ziraat odası üyesi olan tüm çiftçi dostlarımın iştirakini bekliyorum.

                                Ürgüp Ziraat Odasına Başkan Adayı Mehmet Karaca yapmış olduğu basın açıklamasında; Sevgili Ürgüplü hemşehrilerim ziraat odası  çiftçinin emekçinin  ekmeğini  topraktan kazanan elleri nasırlı gerçek çiftçilerin odasıdır. Ne yazık ki şu andaki oda Yönetiminin  gerçek mesleklerinin çiftçilik olmadığı, tarımdan çok farklı alanlarda meslek sahibi olduklarını hepinizin bilmesini isterim(muhasebeci, berber,kaynak cı,terzi, vs gibi )

                                Bu oda adından da anlaşıldığı gibi ziraatçının çiftçinin odası ZİRAAT ODASI, esnafın odası değil esnafların kendilerine ait kuruluşları var( esnaf ve sanatkarlar odası, Ticaret odası) esnaf arkadaşlar oralarla ilgilensin Bende gerçek bir çiftçi olarak oda başkanı ve yönetiminim çiftçilerden oluşmasını,  ziraat odasının köylüden sadece aidat toplayan bir kurum olmadığını, köylünün işini kolaylaştıran tarım faaliyetlerine yardımcı olan, üretilen ürünlerin depolanması, üretimin daha karlı hale getirilmesi, ürünlere Pazar bulunması  kısaca köylünün derdine derman olması gerektiğini düşünüyorum, ziraat odasının  neler yapabileceğinin sadece birkaç örneğini belirtmek istiyorum.

Ürgüp Ziraat Odasına Başkan Adaylığının Açıklayan Mehmet Karaca konu ile yaptığı basın açıklamasında değerli çiftçi kardeşlerimin desteği ile göreve geldiğim taktirde Ürgüp ve Köylerimizde çiftçilik yapan kardeşlerim Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı kurulduğu günden bu yana üretici çiftçi hemşerilerime yapılmayan hizmet öncelikle cenabı Allahın sayesinde ondan sonra siz değerli çiftçi hemşerilerimizin desteği ile tüm çiftçi kardeşlerimin üretiği ürünlerini günümüz modern teknoloji ile bilgilendirildiği gibi ürünlerinin pazarlayabildikleri gibi adından söz ettirecek Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığı yurt içi ve yurt dışında konuşur hale geleçek  hizmetlerini söyle sıraladı.  

                      1-        Köylünün ürettiği ürününü satabileceği kapalı bir köylü pazarı yapamazmı?

                      2 -     kabak çekirdeği kurutma tesisi yapamazmı ?

                      3 -    makine ve ekipman parkı yapamazmı?

                      4 -    patates yıkama ve boylama tesisi yapamazmı?

                      5-     toprak  analiz laboratuvarı yapamazmı ?      isterse yapar.

Türkiye deki ve hatta komşu il ve ilçelerdeki  Ziraat odalarının bir çoğunda  bu tesisler mevcut, kendi yörelerine ait ürünler  ile alakalı eleme, kurutma ,depolama ,tesisleri  inşa ediyorlar neden ürgüp ziraat odası yapamasın .

                        2015 yılının bol ve bereketli  bir yıl olmasını diliyorum. Ürgüp Ziraat Odası Başkan Adayı Mehmet Karaca, hepinize saygılarımı sunuyorum dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
50 - 4 yıl önce
bu görevi layıkı ile yapacağından eminim.kimsenin şüphesi olmasın. başarılar dilerim
Avatar
ürgüplü - 4 yıl önce
mehmet kararından dolayı tebrik ederim...bu iş için biçilmiş kaftan...seçilmesi kesinlikle çiftçinin yararına olur...
Avatar
a - 4 yıl önce
bu görevi hakkıyla yapacağına hiç şüpem yok allah yardımcın olsun başarılar dilerim
Avatar
Ahmet - 4 yıl önce
öncelikle adaylığınız hayırlı olsun.eleştirmek güze şey fakat biraz bilerek yapmak gerekiyor bunu.esnaf yada muhasebeci olanın ziraatçi olamaz veya ziraat odasında yönetiminde olamaz diye bir kanun yada kural yok sanırım.1990 ların ziraat odasının halini blirmisiniz bilmem ama bilseniz bu şekilde yorum yapmazdınız saınırm.15 metrekarelik dükkandan gelinen yer ortada.önce yapılanlar için teşekkür edin sonra eleştirin bence.ama hazırı görüp konuşması biraz daha kolay tabi sizde haklısınz.
Avatar
mehmet karaca - 4 yıl önce @Ahmet
eleştiriniz için bende teşekkür ederim,1990 ları bende bilirim o yıllarda odaların imkanınıda bilirim,fakat siz şu soruma cevap verin? seçime bir hafta var üye listeleri hala gizlenmeye çalışılıyor.ne kadar adil bir seçim yapılabilir bu gün şahsen istememe rağmen verilmedi .
Avatar
köylü milletin efendisidir - 4 yıl önce
çiftçilerin derdinden en iyi yine bir çiftçi anlar. tarım sektörüne hizmet ve yenilikler için yola çıkan çiftçi arkadaşa bu yolda başarılar dilerim. allahın izniyle üreticilerin kazanacağı bir seçim olur inş.
Avatar
çiftçi kızı - 4 yıl önce
Eleştiri yapilmali ahmet bey ama düzgün ve doğru yapilmalidr.neden ziraat odasi o zaman ismi bu kuruluşun anlamis değilim. Eğer çiftçilerden oluşan bir kuruluş olmayacaksa neden var. Bir esnaf asla anlayamaz ciftçinin derdinden. Hep ezilen hep itilip kakilan vurgunlardan en büyük payi alan alninin akiyla ekmek kazanan çıftçilerdir birakinda bir kez de gerçekten bu iş için kendini adamış olan çıftçi kardeşimiz elestirmeyin. Gayet güzel konuşmuş ve gayet isabetli şeyler söylemiş 1990 da ol sa insan isterse basaramayacaği şey yoktur....
Avatar
yahya TUNA - 4 yıl önce
sayın mehmet karaca işlallah kazanırsın hayırlı olsun