banner461
banner195

Karacaşar ve Tuzköy Artık Gülşehir'in Mahallesi Oldu

Gülşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısından oybirliği ile çıkan kararda Karacaşar ve Tüzköy'ün Gülşehir'e bağlandı.

Karacaşar ve Tuzköy Artık  Gülşehir'in Mahallesi Oldu
28 Haziran 2013 Cuma 13:09

banner143
banner134

 Gülşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısından oybirliği ile çıkan kararda Karacaşar ve Tüzköy'ün Gülşehir'e bağlanıyor.

Karacaşar ve Tuzköy Gülşehir'e Bağlandı
Gülşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısından oybirliği ile çıkan kararda Karacaşar ve Tüzköy'ün Gülşehir'e bağlanıyor
Gülşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısından oybirliği ile çıkan kararda Karacaşar ve Tüzköy'ün Gülşehir'e bağlanıyor.
06.12.2012 tarih ve 28489 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6360 sayılı yaasa gereğince nüfüsu 2000 den az olan Kasabalar köye dönüştürülecek, istenildiği takdirde tüzel kişiliği sona ermeyen belediyelere katılma talebinde bulunabilme hakkına sahip olan İlçemize bağlı Karacaşar ve Tuzköy Kasabaları aldıkları meclis kararı ile  bu taleplerini  Gülşehir Belediyesine sundular.
 
Gülşehir Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısında her iki kasabanın taleplerini değerlendirerek, gerekli raporun hazırlanması için görüşme kararı almasının ardından bugün Mustafa Dursun başkanlığında yapılan Olağanüstü Meclis toplantısında, her iki kasabanında ilçeye katılmasına oy birliği ile karar verildi.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.