banner421
banner461
banner195

Karapınar Kasabasında Kur’an-İ İlimler Merkezi Ve Kreş ‘İn Açılışı Yapıldı

Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar kasabasına mevcut bulunan Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an-i İlimler Merkezi ek binası ve Fatımatüz -Zehra kreşinin açılışı gerçekleştirildi.

Karapınar Kasabasında Kur’an-İ İlimler Merkezi Ve Kreş ‘İn Açılışı Yapıldı

banner143
banner134
Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar kasabasına mevcut bulunan Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an-i İlimler Merkezi ek binası ve Fatımatüz -Zehra kreşinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı dua ile yapıldı.

Açılış Törenine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Garnizon ve Jandarma Komutan Vekili, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. M. Ali Tanrıver, AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Karapınar Belediye Başkanı Mustafa Tiftik, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Acıgöl AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Gül, Acıgöl İlçe Müftü Vekili Salih Açıkgöz, İlçe Jandarma Komutanı Ercüment Uyar, İlçe Emniyet Amiri, öğrenci velileri, öğrenciler ve çok sayıda Karapınarlı vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı konuşmasında “Hayırseverimiz Özdemir ailesine yürekten teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Allah herkese hayır yapmayı nasip etsin. Sevgili kardeşlerim, Ömrümün sonuna kadar bu konuda mücadele edeceğim. Açılışını yaptığımız bu binanın adı Kur’an kursu binası değil, burası Kur’an-i İlimler Merkezidir. Bu ayrımı iyi yapmamız lazım” dedi.

Başkan Ünver, konuşmasının sonunda bu manevi merkezimizin Nevşehir’imize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum dedi.

Açılış töreninde konuşma yapan Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de, “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerifi gereği Kur’an-i İlimler Merkezi ve Kreş’imizin açılışını dualarla gerçekleştirdik. Katkı ve desteklerinden dolayı Kurugöllü Hayıserver Kardeşimiz Mahmut Özdemir’den Allah razı olsun dedi.

Milletvekili Açıkgöz, Karapınar Kur’an-i İlimler Merkezi ve Fâtımatüz-Zehra Kreş’inin açılışını dualarla gerçekleştirdik. Acıgöl’ümüze ve hemşerilerimize hayırlı olsun. Kur’an-i İlimler Merkezimizde “Asım’ ın Nesli” ilim tâlim edip; Kur’an ve Peygamber ahlakını öğrenecek, yaşayacaktır” dedi.

4 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanan binanın açılışı çok yoğun bir katılımla yapıldı.

Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Abdullah Yapıcı, Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur’an Kursu ek binası ve Fatımatüz-Zehra Kreşi hakkında; “Yeni hizmete giren binamızda 4-6 yaş grubu çocuklar için Kur’an eğitimi ve hafızlık yapan öğrencilerin kalacağı ek bina hizmet verecek.”

Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur’an kursunda şu an 80 öğrenci hafızlık yapmakta, 2016-2017 eğitim ve öğretim sezonuna yeni kayıt olan 140 öğrenciyle birlikte toplam kursumuzda, 220 öğrenci eğitim görmektedir. Kursumuzun bina kapasitesi ve içerisinde eğitim gören öğrencileriyle birlikte İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük kurslarından bir tanesi olmuştur. Türkiye’de bir ilk olarak bütün hocalarının Kurra Hafız olduğu tek Kur’an kursudur.

İnşallah önümüzdeki yıl yeni hizmete açacağımız 400 öğrenci kapasiteli Kur’an kursumuzun açılışını yapacağız, seneye açacağımız Kur’an kursumuzun içerisinde öğrencilerimizin eğitim tatbikatı yapacağı büyük bir cami, sosyal aktiviteleri yapacakları salonları ve yüzme havuzlarının olduğu bir eğitim kompleksi olacaktır. Yine önümüzdeki yıl 150 kız öğrencinin eğitim göreceği Kız Hafızlık Kur’an Kursumuzun da açılışını yapacağız. Bugün hizmete açtığımız Kur’an kursu ek binamız ve kreşimizi yaptıran Mahmut Özdemir ve ailesine teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Kendilerine yaptıkları bu hayri hizmetler karşılığında Allah cennette bir köşk inşa ettirsin diye dua ediyoruz.

Aslen Nevşehirli olan ve İstanbul’da yaşayan gurbetçi hemşerimiz iş adamı Mahmut Özdemir, bu tür hayırlı hizmetlere vesile olduğu gibi bugünde açılışını yapmış olduğumuz kreşin ve ek hizmet binamız gibi başka yerlerde de kendisinin yaptırdığı hayri hizmetler bulunmaktadır. Bu yıl annesini kaybeden Mahmut Bey annesinin ismine bir kreş yaptırmıştır. Bu kreş ve ek binada Nevşehir’imize nasip olmuştur.
Nevşehirli hayırseverimiz Mahmut Özdemir’e Nevşehir Valisi İlhami Aktaş tarafından el işleme kabıyla hayat kitabımız Kur’an-ı Kerim hediye edildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.