banner461
banner195

Karasoku Ateşten Gömlek

Nevşehir’in yeni dönemde belediye başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı 30 Mart 2014 akşamı belirlenecek. Ancak kim göreve gelirse gelsin kucağında bulacağı en önemli sorunlardan biri hiç kuşkusuz Karasoku mahallesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları olacak.

Karasoku Ateşten Gömlek
02 Aralık 2013 Pazartesi 11:12

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in yeni dönemde belediye başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı 30 Mart 2014 akşamı belirlenecek. Ancak kim göreve gelirse gelsin kucağında bulacağı en önemli sorunlardan biri hiç kuşkusuz Karasoku mahallesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları olacak.

Kale ve civarında yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından şehrin halen merkezi konumundaki Karasoku Mahallesinde öngörülen Kentsel Dönüşüm çalışmalarının 2014 yılında daha da hareketlenmesi bekleniyor. Seçimin hemen ardından göreve gelecek olan belediye başkanı ve yönetiminin en önemli projelerinden biri olacak olan Karasoku Mahallesindeki kentsel dönüşümde en çok öne çıkacak sorun ise söz konusu alanda 500’e yakın işyerinin de bulunması olacak.

Söz konusu işyerlerinin yıkılarak yerine kentsel dönüşüm çalışmaları doğrultusunda yenilerinin yapılması, bu süreçte çarşı merkezinin koskoca bir hafriyat alanına dönmesi durumunda il merkezindeki ticaret potansiyelinin de nasıl etkileneceği merak konusu.

Kentsel dönüşümden sorumlu başkan yardımcısı Oktay Şımarmaz’ın açıklamalarına göre 2014 yaz aylarında yapılması öngörülen yıkım çalışmalarının Nevşehir’in ticaret hayatını da etkileyeceği kesin.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet gün - 5 yıl önce
yıkında kurtulalım pislik doldu burda
Avatar
ALİ BEY - 5 yıl önce
2 dönemdir söz veriyorlar ama beceremediler şimdi yeniden aday olmaya hiç yüzünüz kizarmiyormu şehrin tam merkezi pislik yuvasi oldu nevşehir bu görüntüyü hiç haketmiyor nevşehire bunu layik görenlere yaziklar olsun