banner461
banner195

Karasoku Kentsel Dönüşüm Kendi Esnafımıza Kazandırsın

Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, ilimizde uygulanacak olan Karasoku kentsel dönüşüm projesinde Nevşehir esnaf ve sanatkarının, sanayicisinin, iş adamının öncelikle rol almasını istediklerini söyledi.

Karasoku Kentsel Dönüşüm Kendi Esnafımıza Kazandırsın
26 Eylül 2014 Cuma 17:15

banner143
banner134

 Kentsel Dönüşüm Kendi Esnafımıza Kazandırsın

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, ilimizde uygulanacak olan Karasoku kentsel dönüşüm projesinde Nevşehir esnaf ve sanatkarının, sanayicisinin, iş adamının öncelikle rol almasını istediklerini söyledi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının Nevşehir esnafına ve sanayicisine, müteahhidine kazanç getirmesini istediklerini belirten Elektrik ve Elektronikçiler odası başkanı Mustafa Gök, “Bu memleketin esnaf ve sanatkarlarını temsil eden bir odanın başkanı olarak İlimizde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarında bire bir ilimiz esnaf ve sanatkarının, iş adamının, sanayicisinin rol almasını istiyoruz. Kazanan Nevşehir olsun istiyoruz. Kentsel dönüşüm sadece mevcut eski binaların yıkılarak yerine modern binaların dikilmesi değil. Haliyle bu binalar yapılırken elektriği, suyu, kanalizasyonu, doğalgazı ve diğer inşaatı ile bir bütün. Bu işlerin tamamının Nevşehirli esnaf tarafından yapılmasını istiyoruz. Karasoku da önümüzdeki aylarda başlayacak olan çalışmalarda bu düşüncenin hakim olmasını istiyoruz. Nevşehir esnafı, sanayicisi, iş adamı bırakın bir mahallenin kentsel dönüşümünü 100 bin nüfuslu bir ili yeniden inşa edebilecek bilgi, beceri ve donanıma sahip. Çünkü sadece bizim odamıza bağlı üyelerin sık sık eğitimlerini yaptırıyoruz. Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri için gerek Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitemiz ile gerekse diğer kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir eğitim çalışması yapıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri ilimizde Nevşehir esnaf ve sanatkarının, sanayicisinin ve iş adamının projesi olsun istiyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yerel - 4 yıl önce
tabiiki nevşehirli esnafımız kazansın ama onlar da bu işler ihale edilirken ulusal firmalarla rekabet edebilecek şekilde kendilerini geliştirsinler. sonuçta bende bu şehirdeki işlerin bu şehrin esnafının yapmasını isterim ama esnaf da gerekli kalite ve fiyat standardına lütfen kendini ulaştırsın.
Avatar
mahmut yanbasar - 4 yıl önce
sen kimsin git işine başkalarının azından konuşma
Avatar
..... - 4 yıl önce
tokinin mal ettiğinin 2 katına iş yapın sonra kentsel dönüşüm bize kalsın. hangi nevşehirli inşaat firması nevşehir dışında iş yapmış bir tane örnek verin. bakkaldan tesisatçıdan kırma müteahhit hepsi.siz 2 katı fiyatına 2 katı sürede bitiremezsiniz o işi. öyle 8 dairelik apartman yapıp yüzde yüz kazanmaya benzemez bu işler.
Avatar
ali atıf - 4 yıl önce
bu adamın esnaflıkla alakası yok geçmiş esnaflıktan bahsediyo
Avatar
yorumcu - 4 yıl önce
kim daha uygun fiyata ve daha kaliteli iş yapıyorsa o yapsın. memleketi fark etmez şehir milliyetçiliği yapmanın bir anlamı yok ekonomide iş yapanın nereli olduğuna değil yaptığı işin fiyatına ve niteliğine bakılır
Avatar
esnaf - 4 yıl önce
belediye ön gördüğü yerlerin bina veya yaş olarak degerini degilde mevki olarak gercek degerlerini soylese herkez yanaşır bu iş zor gozukuyor
Avatar
ismet - 4 yıl önce
harika bir fikir bence değerlendirilmesi gerek
Avatar
nevşehir li mi? - 4 yıl önce
nevşehir linin yaptığı işleri, işçiliği, 1.etap 137 lik dairelerde gidip görün. pvc kapı pencereler tam bir rezalet her taraftan soğuk alıyor, kasaların dolgusu bile yapılmamış, balkon kapıları kapanmıyor...