banner461
banner195

Karasoku Kentsel Dönüşümde Vatandaşla Tekrar Görüşülecek

Nevşehir Belediyesinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü Karasoku Kentsel Dönüşüm uygulamasıyla ilgili çalışmalar aralıksız sürüyor.

 Karasoku Kentsel Dönüşümde Vatandaşla Tekrar Görüşülecek
16 Eylül 2015 Çarşamba 16:13

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü Karasoku Kentsel Dönüşüm uygulamasıyla ilgili çalışmalar aralıksız sürüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, 480 işyeri ve bin 800 konutun bulunduğu söz konusu kentsel dönüşüm uygulamasıyla ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini dile getirdi.

TOKİ ile ön protokol imzalandığını kaydeden Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, daha önce üç kere Vatandaşlarla yapılan toplantıların ardından önümüzdeki günlerde yeniden vatandaşlarla bire bir görüşmelerin yapılacağını belirtti.

Karasoku Kentsel Dönüşüm uygulamasında değer tespitlerinin yeniden yapıldığını ve bu konuyla ilgili bir firmanın görevlendirildiğini söyleyen Şımarmaz, “Karasoku Kentsel Dönüşüm uygulamasıyla ilgili Vatandaşlarla görüşmelerimiz sürecek. Bu uygulamayla ilgili anket çalışması da yapıldı. Vatandaşların büyük bir çoğunluğu söz konusu uygulamaya sıcak bakıyor. Çalışmalarımız doğrultusunda arazi ölçüm çalışmaları da yapıldı. Mimari projenin avam taslağı hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde Vatandaşlarımızla bire bir görüşmelerimiz tekrar başlayacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.