banner461
banner195

Kardelen kolejinde Sağlık Seminerleri Başladı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında başlatmış olduğu sağlık seminerleri devam ediyor. Özel Kardelen Koleji'nde Doktor Süleyman Kurt tarafından ilkokul 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilerine sağlık semineri verildi.

Kardelen kolejinde Sağlık Seminerleri Başladı
04 Ekim 2012 Perşembe 13:23

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Kardelen Koleji 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında başlatmış olduğu sağlık seminerleri devam ediyor. Özel Kardelen Koleji'nde Doktor Süleyman Kurt tarafından ilkokul 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilerine sağlık semineri verildi.

 

Özel Kardelen Koleji İlkokul 1,2,3 ve 4. sınıflara Dr. Süleyman Kurt tarafından, el temizliği, diş temizliği,sigaranın zararlar ve uyku düzeni konusunda seminer verildi. Özel Kardelen Koleji Spor salonunda öğrencilere seminer veren Doktor Süleyman Kurt öğrencilere sabahları evden kesinlikle kahvaltı yapmadan çıkmamalarını söyledi. Kurt seminerde şunları söyledi. '' Öncelikle böyle bir seminerde sizlere buluşmaktan dolayı son derece mutluyum. Vermiş olduğum bu sağlık seminerinde sizlere bazı önerilerim olacak. Öncelikle kesinlikle uyku saatlerinize dikkat etmelisiniz. Uyku düzensizlikleri okulunuzu olumsuz yönde etkiler. Ve uykusuzluk çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Bu yüzden muhakkak uyku düzeninizi asla bozmayın. Sabahları okula gelmeden önce kesinlikle kahvaltınızı yapın. Kahvaltınızı yapmadan okula gelmeyi alışkanlık haline getirdiğiniz taktirde okulda başarısızlıklarla karşılaşırsınız. Bu yüzden sizin bu gelişim çağlarınızda evinizden okulunuza gelirken muhakkak kahvaltınızı yapmanızı istiyorum ve bunu alışkanlık haline getirmenizi istiyorum. Günümüzde bir çok kişi sigara kullanıyor. Oysa sigaranın zararları saymakla bitmez. Aliniz evinizde sigara içersen bu sizi olumsuz yönde etkiler. Anne ve babalarınızı sigara içmemeleri konusunda muhakkak uyarın. Sigaranın zararlarını ailenize anlatın ve evinizde sigara içen kişileri sigarayı bırakmaları konusunda uyarılarda bulunun''şeklinde konuştu.

 

Özel Kardelen Koleji spor salonunda verilen sağlık semineri sonunda Dr. Süleyman Kurt öğrenciler tarafından yöneltilen soruları cevaplayarak semineri sonlandırdı.

 

Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada, Özel Kardelen Koleji tarafından sağlık seminerleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta öğrencilerimize diş taramaları yapıldı. Bu hafta ise Doktor Süleyman Kurt tarafından ilkokul 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilerimize yönelik el temizliği, uyku düzeni,diş temizliği ve sigaranın zararları konusunda bir seminer verildi. Okulumuzda 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı boyunca sağlık seminerlerimiz devam edecek''dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.