banner461
banner195

Karma Eğitim Zorunlu Halden Çıkarılmalı

Eğitim-Bir’sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, ülkemizde 2000-2001 eğitim öğretim yılından itibaren zorunlu hale getirilen Karma Eğitim Sisteminin sona erdirilmesini istediklerini dile getirdi.

Karma Eğitim Zorunlu Halden Çıkarılmalı
10 Aralık 2013 Salı 10:52

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-Bir’sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, ülkemizde 2000-2001 eğitim öğretim yılından itibaren zorunlu hale getirilen Karma Eğitim Sisteminin sona erdirilmesini istediklerini dile getirdi.

Söz konusu sistemin erkek ve kız öğrencilere özellik taşıyan eğitimin verilememesini de beraberinde getirdiğine değinen Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “Malum olduğu üzere ülkemizde 2001 yılı öncesinde bazı okullarımızda eğitim Kız Meslek Lisesi ve benzerleri gibi tek cinsiyete bağlı yürütülmekte idi. O dönemde okullarımızın karma eğitim sistemine geçişi zorunlu hale getirildi. Biz eğitim sistemimizin 2001’li yıllardan olduğu gibi bazı okullarımızda eskiden olduğu gibi yürütülmesinden yanayız. 2000 – 2001 yılında Milli eğitim bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilen karma eğitim sisteminden vazgeçilmesi gerektiğine inanıyoruz. O dönemden itibaren okullarımızda uygulamaya geçirilen karma eğitim sisteminin zorunlu olmaktan çıkarılması gerekiyor. Şu an uygulanan sistem Pedagojik açıdan da doğru değil. Bu konu kamuoyunda tartışılırken eğitim ile ilgisi dahi olmayanlar konuyu yanlış değerlendiriyorlar. Tüm okullarımızın kız okulu, ya da erkek okulu haline dönüştürülmesinin istendiğini belirterek kamuoyunu da yanıltıyorlar. Bazı okullarımızda sadece kız öğrencilerimize ya da erkek öğrencilerimize özel eğitim vermesini istiyoruz. Bu daha önce de ülkemizde uygulanmış ve başarısı kanıtlanmış durumda” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ümit - 4 yıl önce
doğru bir tespit
Avatar
üniversiteli - 4 yıl önce
hocamıza katılıyoruz