banner461
banner195

Kars ta Mert Aydın'ın Katil Zanlısı Yakalandı

Kars'ta 6 Nisan'da kaybolduktan sonra cesedi bulunan Mert Aydın'ın katil zanlısı polisin çalışmaları sonucu yakalanarak cezaevine gönderildi.

Kars ta Mert Aydın'ın Katil Zanlısı Yakalandı
12 Nisan 2014 Cumartesi 09:58

banner143
banner134

 Zanlı, akşam saatlerinde Kars’ta yakalandı. Mert’in üzerinden DNA örnekleriyle, bazı şüpheliler arasında DNA örnekleri eşleşmeye gönderildi. Kriminal şubenin raporu akşam saatlerinde Kars Emniyet Müdürlüğü’ne ulaştı ve şüphelinin kimliği tespit edilerek gözaltına alındı. Suçunu itiraf eden zanlı, güvenlik nedeniyle Erzurum Cezaevi’ne gönderildi. Güvenlik nedeniyle zanlının ismi de açıklanmıyor.

KARS VALİSİ EYÜP TEPE'DEN AÇIKLAMA

"1 haftadır Kars gündemini meşgul eden faili bugün akşam saatlerinde yakaladık. Tabi ki olayın adli boyutu vardı. İfadeler ve arkasından tutuklanması neticesinde hem failin güvenliği açısından hem ailesinin güvenliği açısından tutuklayıp Erzurum'a gönderdik. Şu an Erzurum'a varmıştır veya varmak üzeredir. Olayla ilgili detaylı açıklamayı yarın yapacağım. Yani bizim için tabi ki bir teselli. Yoksa çok da mutlu olduğumuzu söyleyemeyiz ama en azından Mert'in katilini bulduğumuz için teselli buluyoruz. Bilgiler bende var ama tabi ki failin ailesinin durumunu ve diğer faktörleri de dikkate alarak şu anda onlarla ilgili tedbirleri alıyoruz. O yüzden şu an detaylı açıklama yapmak doğrusu uygun olmaz. Sabah ben her türlü detayını sizlerle paylaşacağım. Başka gözaltı yoktur."

MERT ÖLÜ BULUNMUŞTU

İstasyon Mahallesi'ndeki Barış Apartmanı'da oturan 9 yaşındaki Mert Aydın, Faik Bey Caddesi'nde bulunan amcasının iş yerine 6 Nisan Pazar günü öğleden sonra yemek götürmüş, yemeği bıraktıktan sonra bir daha görülmeyen Aydın'ın ailesi polis merkezine giderek çocuklarının kaybolduğu ihbarında bulunmuştu. Mert Aydın'ın cesedi 7 Nisan Pazartesi günü Karadağ Mahallesi'ndeki eski bir tabyanın yakınlarında bulunmuştu. 

Mert'in katilinin adı ve yaşı açıklandı

Kars'ta kaybolan Mert'in katil zanlısının kimliğini Kars Valisi Eyüp Tepe duyurdu. "Mert'in babasıyla fail daha önceden tanışıyorlar. Aralarında alışveriş de var. Akrabalıkları yok" dedi.


Kars Valisi Eyüp Tepe, 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katilinin, Kars nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki Aykut B.olduğunu açıkladı.

Kars'ta kaybolduktan 1 gün sonra öldürülmüş olarak bulunan ve tecavüze uğradığı anlaşılan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katili yakalandı. Suçunu itiraf eden cani, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 SABIKASI VAR

Olayla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kars Valisi Eyüp Tepe, katil zanlısının hırsızlık ve kız kaçırmaktan sabıkalı olduğunu söyledi.  Vali Tepe, "Mert'in babasıyla fail daha önceden tanışıyorlar. Aralarında alışveriş de var. Akrabalıkları yok" dedi.

GÜVENLİK NEDENİYLE ERZURUM'A SEVK EDİLMİŞTİ

Mert Aydın'ın katil zanlısı olarak yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan şahıs, güvenlik gerekçesiyle Erzurum'daki Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Katil zanlısı tek kişilik koğuşta kalıyor.

İşte o zanlı;
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.