banner461
banner195

Kartal , Şahin Ve Doğan Uçuşta

Tofaş'ın ürettiği ve "Kuş Serisi" olarak adlandırılan ve adına kulüpler kurulan "Kartal, Şahin ve Doğan", marka araçlar ise, yıllar önce üretimleri durdurulmasına rağmen hala en çok satanlar arasında yer alıyor.

Kartal , Şahin  Ve Doğan Uçuşta
07 Aralık 2015 Pazartesi 11:00

banner143
banner134
Tofaş'ın ürettiği ve "Kuş Serisi" olarak adlandırılan ve adına kulüpler kurulan "KartalŞahin ve Doğan", marka araçlar ise, yıllar önce üretimleri durdurulmasına rağmen hala en çok satanlar arasında yer alıyor.

Fiyatı ve çok sayıda meraklısı bulunması nedeniyle Şahin, Doğan ve Kartal marka otomobiller en çok satılanlar listesinde bulunuyor. İnternet sitelerinde söz konusu marka otomobiller hakkında yüzlerce satış ilanı yer alıyor. Galericilerin elinde de çok sayıda araç var.

Şahin, Doğan ve Kartal marka otomobillerin fiyatları yükselişe geçti. Dövizdeki yükseliş ikinci el araçlara da yansıyor. Araç fiyatlarında yüzde 15-20'yi bulan oranda zam yapıldı. Araba alarak ayağını yerden kesmek isteyenler, bakımsız olan ve modifiye edilmeyen Şahin marka bir otomobili daha önce 4-5 bin liraya alabiliyordu. Bu kategorideki araçları en çok dar gelirliler ve modifiye araç severler tercih ediyordu. Ancak Kuş Serisi araçların fiyatları tırmanışa geçti. Bakımlı ve modifiye edilmiş bir Şahin, Doğan ya da Kartal'ın fiyatı 10 bin lirayı geçiyor. Bazı modeli yüksek olanların fiyatı ise 20 bin lirayı buluyor. Fiyatlardaki ciddi artış araç sahiplerini memnun ederken, araç almayı düşünenleri ise üzdü. Artışın bir süre daha devam etmesi bekleniyor.


Şahinciler Şehir Turu Yapıyor


Tofaş'ın ürettiği Kuş Serisi'nin büyük ilgi gördüğünü belirten Nevşehirli Galerici esnafları, bazı galericilerin sadece bu modellerin alım satımını yaptığına dikkat çekerek, fiyatların ise cep yaktığını belirttiler. Galericiler, "Nevşehir'de çok sayıda Şahin marka araç kullanan var. Bunlara 'Şahinci' diyoruz. Meraklısı çok fazla. Bunlar her hafta sonu bir araya geliyor. Birlikte şehir turu yapıyorlar. Modifiye araçlara da büyük rağbet gösteriyorlar. Fiyatları ise modeline ve bakımlı olmasına göre değişiyor" açıklamasında bulundu.


Asker Uğurlamasının Olmazsa Olmazı


Otomobiller ve sürücüler hakkında bazı şikayet ve dileklerini ileten vatandaşlar ise: "Bu araçların beyaz renklileri çok tercih ediliyor. Aile arabası olarak pek kullanılmıyor. Gençlerin büyük bir ilgisi var. Bu araçları kullanan arkadaşlara potansiyel apaçi gözü ile bakılmaktadır. İç Anadolu'da daha çok görülmektedir. Öncelikle, asker uğurlamalarının olmazsa olmazı, demirbaşıdır. Araçların dikiz aynasında genelde sallanan CD'ler, abartı egzoz, siyah cam ve aracın arkasında yazan edebi sözler vardır. Bazı sürücüler, insanları rahatsız ediyor. Drift yapmaları ve gürültü çıkarmaları tepki topluyor. Edebinde kullananlara kesinlikle lafım yok. Ama egzoz taktırıp motoru patlarmışcasına bağırtarak kulaklarımı sağır edenlere çok çok dua ediyorum. Zevktir, doğandan şahinden hoşlanıyordur, ama kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur."Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.