banner461
banner195

Kartpostallar Artık Tarihe Karıştı

Eskiden bayramlar ve özel günlerde insanların özenle seçerek birbirlerine gönderdikleri kartpostallar teknolojik gelişmeyle birlikte tarihe karıştı.

Kartpostallar Artık Tarihe Karıştı
08 Ekim 2013 Salı 21:25

banner143
banner134

Eskiden bayramlar ve özel günlerde insanların özenle seçerek birbirlerine gönderdikleri kartpostallar teknolojik gelişmeyle birlikte tarihe karıştı. İnternet yoluyla gönderilen elektronik postalar, cep telefonlarının kısa mesaj servisleri, insanlara kartpostal ve mektupları unutturdu. Bu gelişme bir sektörü ortadan kaldırdı. Bir zamanlar caddeler üzerinde satış yapan pek çok kartpostal satıcısı kısa zaman içinde tarihe karıştı. Sektörde çalışanlar karınlarını doyuramayınca kartpostal satışları kırtasiyelerde devam etmeye başladı. Son yıllarda cep telefonu ve internetin iyice yaygınlaşması ile birlikte artık kartpostalın tamamen unutulduğunu belirten  Kırtasiyeciler hiçbir e-mail ve sms'in kartpostalın yerine tutmayacağını belirttiler.

 
 İnsanların artık kutlamalar için kart almadıklarını belirten kırtasiyeciler, "Yazının icadından bu yana çok önemli olan mektup ve kartlar teknolojinin gelişmesiyle birlikte unutulmaya yüz tuttu. Gerçekten teknoloji çok önemli bir kültürümüzü unutturdu. 5-6 yıl öncesine kadar insanlar birbirlerine nadir de olsa kartpostal gönderirdi. Ancak cep telefonları ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ile insanların kartpostal ve mektuba ilgisi azaldı. Gençler özellikle kart ve mektup kültürüne çok uzak” diyerek bir kültürün daha teknolojiye yenik düştüğünü belirttiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.