banner461
banner195

KARUMDER, Mübadeleyi Anlatıyor

Kapadokya Rumeli Mübadilleri Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KARUMDER) Nevşehir'de mübadeleyi anlatmaya devam ediyor.

KARUMDER, Mübadeleyi Anlatıyor
28 Ağustos 2014 Perşembe 22:48

banner143
banner134
 Kapadokya Rumeli Mübadilleri Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KARUMDER) Nevşehir'de mübadeleyi anlatmaya devam ediyor. Dernek Başkanı Serkan SONRADANBULAN ve yönetim kurulu üyeleri Nevşehir'deki siyasi partiler, sendikalar, dernekler gibi sivil toplum kuruluşları ile birlikte kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığı ziyaretlerde mübadele konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor. 


KARUMDER'in bu kapsamda Nevşehir MHP İl Başkanlığı'na yaptığı ziyarette dernek yöneticileri İl Başkanı Göksel TAŞCI, Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah SAYGILI, Merkez İlçe Başkanı Burak KALFAOĞLU ve İl Genel Meclisi Üyesi Haydar ÇİFTÇİ tarafından karşılandı. Ziyarette, mübadelenin nedenleri, uygulama süreci ve Nevşehir'deki mübadillerin sosyal ve kültürel açıdan değerlendirilmesi yapıldı. 2013 yılında kurulan derneğin amacı ve bu doğrultuda yaptığı çalışmalar anlatıldı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
üç aylar - 4 yıl önce
güzel tbrkler başkan