banner461
banner195

Katı atık düzenli depolama tesisi ile Kapadokya’da vahşi depolama sona erdi

Kapadokya İl Özel İdareleri Birliği ve Belediyeler Birliği’ne ait Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin hizmete girmesiyle birlikte Kapadokya bölgesinde vahşi çöp depolama yöntemi sona erdi.

Katı atık düzenli depolama tesisi ile Kapadokya’da vahşi depolama sona erdi
05 Haziran 2015 Cuma 11:53

banner143
Kapadokya’da vahşi depolama sona erdi
İlgili Galeriye Git
banner134
 KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA TESİSİ İLE KAPADOKYA’DA VAHŞİ DEPOLAMA SONA ERDİ

GÜNDE 180 TONA YAKIN ÇÖP DEPOLANABİLİYOR

Kapadokya İl Özel İdareleri Birliği ve Belediyeler Birliği’ne ait Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin hizmete girmesiyle birlikte Kapadokya bölgesinde vahşi çöp depolama yöntemi sona erdi.Günde 180 tona yakın katı atığın depolandığı tesiste,önümüzdeki yıl içerisinde elektrik enerjisinin üretimine yönelik çalışmaların yapılması da planlanıyor.

Nevşehir’in  merkez ilçeye bağlı Sulusaray beldesinin İçmece mevkiinde toplam 650 bin metrekarelik bir alanda geçen yıl Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın da canlı yayın ile katıldığı toplu açılış töreni ile Nevşehir’e kazandırılan Katı Atık Düzenli Depolama tesisi’nde 22 belediye ile Nevşehir İl Özel İdaresi’ne bağlı köy yerleşim alanlarındaki katı atıklar depolanıyor.

Toplam 270 bin nüfusun katı atıklarının depolandığı tesiste 24 saat hizmet veriliyor.

Tesisin hizmete kazandırılması ile birlikte Kapadokya bölgesindeki vahşi çöp depolama yöntemine son verilirken, tesiste önümüzdeki yıl, çöplerle birikecek Metan Gazı’ndan yararlanılmak suretiyle elektrik enerjisinin üretimine yönelik çalışmalara da başlanılması hedefleniyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bekir odemis - 3 yıl önce
belediye baskanligim doneminde belediye baskani arkadaslarimizla kapadokya belediyeler birligini kurmustuk.uzun suren cabalarimizla yer tesbiti ced raporu ve finans konusunda belirli bir mesafe katedildmisti emegi gecen o donemki tum arkadaslarimi saygiyla aniyorum