banner461
banner195

Kaya Zeminin Aşılması Zor Oldu

Çalışmalarına 07 Ocakta başlanan ve 30 Haziran 2014 tarihinde tamamlanması hedeflenen, Nevşehir Belediyesi hizmet binası ve ticaret alanlarından oluşacak dev kompleksin, hafriyat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kaya Zeminin Aşılması Zor Oldu
02 Mayıs 2013 Perşembe 11:42

banner143
banner134

 4 Aylık sürede zemindeki kayaların kırılması çalışmaları sürüyor.

Mülkiyeti Belediye’ye ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda 1,5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan kompleksin geçtiğimiz günlerde başlatılan hafriyat çalışmalarına ara vermeden devam ediliyor. 14 bin kamyonluk hafriyatın yapılmasının hedeflendiği çalışmaları, çok sayıda vatandaşta meraklı gözlerle izliyor. İnşaat alanı 51 bin 486 metrekare olarak belirlenen proje içerisinde, 350-500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

Belediye hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks kapsamında, sosyal etkinlikler için bir meydan ve bu meydan içerisinde de anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi yararlanabilecek.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.