banner461
banner195

Kayıp Köpeği 'Roni' İçin Ağlıyor

Avanos'ta annesiyle birlikte yaşayan Gürcistanlı 10 yaşındaki Lana Ketelitze, kaybettiği köpeği 'Roni' için gözyaşı döküyor. Her yerde köpeğini arayan Lana, biriktirdiği tüm harçlığını köpeği bulup getirenlere vereceğini söyledi.

Kayıp Köpeği 'Roni' İçin Ağlıyor
11 Temmuz 2015 Cumartesi 16:45

banner143
banner134
Gürcistan'dan annesi Mari Ketelitze ile birlikte, Nevşehir'in Avanos ilçesi Yukarı Mahalle'ye yerleşen ve bir süredir burada yaşayan Lana, 9 aylık Cocker cinsi erkek köpeği beslemeye başladı.

Köpeğini çok seven küçük kız, okulda bile yanından ayırmadı. 2 gün önce yine köpeğiyle beraber gezmeye çıkan Lana, burada köpeğini kaybetti.

Lana'nın annesi kızının sürekli ağlaması nedeniyle köpek için kayıp ilanı verip, 'Bu afişteki köpeğimi gördünüz mü ?' afişleri bastırdı. Lana, gözyaşları içinde her yerde köpeğini aradı ancak bulamadı. Küçük kız, yaş gününde ortadan kaybolan köpeğini bulanlara tüm harçlığını vereceğini söyledi. Köpeğinin tüm belgelerinin eksiksiz olduğunu ve özel mamayla beslenerek, ilaç aldığını ifade eden Ahmet Ergün Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi Lana, gözyaşları içinde şunları söyledi: "Cocker cinsi 9 aylık köpeğim kayboldu. Adı Roni. Onu çok seviyorum. Köpeğimin pasaportu da var. Onu bulabilmek için afişler yaptırdım. Lütfen köpeğimi görenler arasın. Köpeğimi bulanları ödül olarak ne isterlerse veririm. Biriktirdiğim harçlıklarımı vereceğim. Köpeğim özel mama yiyordu. Hatta hasta olduğu için, ilaç kullanıyordu. Eğer o ilaçları kullanmazsa, köpeğim ölür. Bu köpek benimle beraber sürekli okula gelirdi. Köpeğim yanımda olduğu için, o zamanlar çok mutluydum ama artık hep ağlıyorum. Köpeği gören ya da bulan olursa, lütfen arasın veya getirsin." 

Küçük Lana Kayıp Köpeği 'Roni' İçin Ağlıyor
Kaynak: (Avanos Gazetesi) - Avanos GazetesiEditör: Metin Yıldırım


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.