banner461
banner195

Kaymaklı Yeraltı Şehri Projesinin Engellenmesi İçin Her Yol Deneniyor

Kaymaklı Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada;Kaymaklı Belediyesi tarafından kasabanın ve Yeraltı Şehrinin daha güzel bir çevreye sahip olması ve yıkık harabe görünümünden kurtulması için hazırlanarak inşaatına başlanan "Yeraltı Şehri Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Projesi" ni engellemek için var güçleri ile çalışıyorlar..."denilerek şunlar ifade edildi...

Kaymaklı Yeraltı Şehri Projesinin Engellenmesi İçin Her Yol Deneniyor
09 Nisan 2013 Salı 15:27

banner143
banner134
Yeraltı şehri çevresinde tahribat yapıldığı gerekçesi ile UNESCO' ya şikayet edilmiş ve şikayeti yerinde incelemek üzere Nevşehir Müze Müdürü Murat Ertuğrul GÜLYAZ kasabamıza gelerek yaptığı inceleme sonucunda, projenin bütün izinlerinin alındığı ve uygulamanın yerinde ve doğru olduğunu tespit ederek şikayetin haksız ve dayanaklardan yoksun olduğunu yerinde tespit etmiştir.

Şikayette bulunanlar bilmelidirler ki, yaptıkları ile sadece projeyi engellemek değil aynı zamanda kaymaklı ve Yeraltı Şehrinin imajını hem turizm sektöründe hem de UNESCO nezninde zedelemektedirler. Ziyaretçi bakımından Ülkemizde 4., Bölgede ise 2. sırada yer alan Kasabamız bu başarıları elde etmek için çok çaba göstermiş ve bu başarısı böyle basit hesaplarla heder edilmemelidir.

Kasabamız halkına saygıyla duyurulur...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
yeraltı şehri projesini engellemek için her yolu deneyenleri kaymaklı halkı hiçbir zaman unutmayacaktır.böyle zevatlar hiç bir zaman amaçlarına uluşamayacaktır.çünkü kaymaklı halkı nevşehir halkı ve türk milleti bunların cibiliyetini çok iyi bilmekteler.
Avatar
çağrı - 5 yıl önce
başkanım durmak yok hizmete devam. kervanı yürütmeye böyle bir anlayış sahibi olanlar engel olamaz.bunları kaymaklı halkı hiçbir zaman affetmeyecek.yolun açık olsun.işine bak.
Avatar
kaymaklılı - 5 yıl önce
yazık... kesin halit elmayı çekemeyen biridir o şikayet eden...başkanımız gece gündüz çalışıyor kıymet bilmiyor bu kaymaklı halkı..
Avatar
kaymaklılı - 5 yıl önce
yazık... kesin halit elmayı çekemeyen biridir o şikayet eden...başkanımız gece gündüz çalışıyor kıymet bilmiyor bu kaymaklı halkı..
Avatar
Haksıza bir Dur - 5 yıl önce
yazdklarım sizin onayınıza gidiyor . fib haberi severdim ama eleştirileri neden yayınlamıyosunuz. siz gazetecisiniz düşüncelerinizi anlatmanız gerekir neden yorumlara kapalı bu bölümünüz. aynı zamanda eğer düzgün bir şekilde , kamununda düşüncelerinin alarak yapılan proje olmadığını hepimiz biliyoruz , yıllarca çalışan insanlara hiç bir soru sorulmadan baştan inme bir düşünce ile yapılması , parayı daha çok verenin satışın daha çok olcağı yerde konumlandırmaları düşündürücü değilmi sizce ?
Avatar
Tuna - 5 yıl önce
öncelikle kaymaklımıza yapılan böyle bir projeden dolayı başkanımıza teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.memlekete yapılan hizmetlerden rahatsız olanları da esefle kınıyor böyle bir anlayışa yazıklar olsun diyorum
Avatar
kaymaklı 50 - 5 yıl önce @Haksıza bir Dur
tarihi kentler birliğinden ödül almış böyle büyük projeyi kaymaklının geleceği olan projeyi eleştirmek senin haddine mi.sizin gibilerin amacını sadece kaymaklı halkı değil artık tüm türkiye ve dünya biliyor.yazık sizin gibilere
Avatar
gurbet50 - 5 yıl önce
büyük kaymaklının büyük başkanına selam olsun.değerli başkanım kaymaklım için yaptığın hizmetlerden dolayı sizleri kutluyorum başarılarınızın devamını diliyorum.allah yardımcınız olsun.yeraltı şehri projesi gibi büyük bir projeyi hayata geçireceğin için ayrıca teşekkür ediyorum.engllemek için her yolu deneyen anlayışa da sadece ve sadece yazıklar olsun diyorum.saygılar