banner461
banner195

Kaymaklı'da 768 Şehidimiz İçin 768 fidan dikildi

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabasında Çanakkale savaşında yitirdiğimiz 768 Şehidimiz İçin 768 fidan dikildi.

Kaymaklı'da 768 Şehidimiz İçin 768 fidan dikildi
18 Mart 2015 Çarşamba 15:37

banner143
Kaymaklı'da Çanakkale savaşında yitirdiğimiz 768 Şehidimiz İçin 768 fidan dikildi
İlgili Galeriye Git
banner134
Kaymaklı Belediyesi ve Kaymaklı Atatürk Orta Okulu' nun Çanakkale Zaferinin 100 yılı ve Şehtilerimizi anma ektinliği halıkımızın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğin sabahki programında Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Resim Yarışması, şiir dinletisi ve gösteriler izlendi. Yarışmada ödül alan öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi ayrıca etkinliğe katılan tüm öğrencilere Kaymaklı Belediye Başkanı Sayın Halit ELMA tarafından Çanakkale  Zaferini konu alan kitaplar hediye edildi.


Etkinliğin ikici bölümünde Atatürk Ortaokulu bahçesinde Çanakkale savaşı sırasında askerlerimize çıkan yemek memüsü hazırlanarak o günün anısına katılanlara ikram edildi ve o günkü duyguları tekrar yaşatıldı.


Yemekten sonra da Nevşehir' imizden Çanakkale Savaşına katılan ve şehit düşen 768 vatan evladı anısına Kasabamız Göztepe Mevkine 768 fidan dikildi.


Canları ve Kanları pahasına bu vatanı bize yurt eden aziz şehirlerimize şükran ve minnet duygusu ile manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz.
Mekanları Cennet Olsun.  

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hhhh - 3 yıl önce
768 fdan değil göztepenin etrafı komple aqğaçlandırılmalı başkana duyurulurr