banner461
banner195

Kaymaklı'da Evlenmek için fidan dikme şartı geldi

Kaymaklı belediyesi, kasabada yeşil dokuyu koruma ve güçlendirme adına önemli bir karara imza attı. Evlenmek üzere belediyeye müracaat eden çiftlere ağaç dikme şartı getirdi.

Kaymaklı'da Evlenmek için fidan dikme şartı geldi
22 Nisan 2015 Çarşamba 12:09

banner143
banner134

 Nikah işlemleri için gelen yeni çiftlere belediyece temin edilen beş adet çam fidanı hediye edilerek dikmeleri sağlanıyor. Konuyna ilgili açıklama yapan Kaymaklı Belediye başkanı Halit Elma; “Bizim buradaki amacımız hem ağaç dikme bilincini oluşturmak, hem de yeni evlenen gençlerimize güzel bir hatıra bırakmak. Bundan sonra evlenmek isteyen tüm gençlerimizin burada bir ağacı olacak. İnşallah bundan sonraki hayatları diktikleri ağaçlar gibi uzun ömürlü olur.” Dedi.

Bunun yanı sıra kasabada vefat edenler için de defin sırasında mezarının başına bir adet çam fidanı dikilmeye başlandı. Böylece aramızdan ayrılarak hakkın rahmetine kavuşan hemşerimizin de anısı yaşayacaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
cok guzel - 3 yıl önce
Tebrikler cok guzel bir uygulama butun belediyelere ornek olur
Avatar
Teşekkürler Kaymaklı Belediye Başkanına - 3 yıl önce
yapılan bu sosyal sorumluluk bir projesidir bence yapılan hizmet çok güzel insanlara ağaç sevgisini oluşturmak ne güzel çalışmalarınızın devamını gelmesi dileği ile ile teşekkürler. inşallah diğer belediyelere de örnek bir çalışma olur...