banner461
banner195

Kaynak Holding'e baskın!

Bünyesinde NT mağazaları, Sürat Kargo, Sürat Bilişim gibi şirketleri barındıran Kaynak Holding, kara para ve vergi kaçakçılığı iddiaları kapsamında MASAK( Mali Suçları Araştırma Kurulu) ve İstanbul Mali Şube ekipleri tarafından basıldı.

Kaynak Holding'e baskın!
26 Mart 2014 Çarşamba 19:41

banner143
banner134

 Holding bünyesinde çalışan, finans trafiğinde etkili bir pozisyonda bulunduğu belirtilen yönetici konumundaki bir kişinin ihbarı üzerine MASAK,Kaynak Holdingi mercek altına aldı.

Yapılan ilk incelemeler sonunda kara para trafiğinin ve vergi kaçakçılığının izine rastlanması üzerine Kaynak Holding'in İstanbul Bulgurlu ve Mahmutbey'deki  merkez  binalarına MASAK ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından baskın düzenlendi.

MASAK elemanları holdingin mali, finans hareketlerine ilişkin belgelere ve bilgisayardaki kayıtlarına el koydu. İncelemede, özellikle holding bünyesindeki Sürat Kargo ve bilişim şirketleri üzerinde yoğunlaşarak gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Özellikle eğitim, yayıncılık, kargo ve bilişim sektöründeki şirketleri ile tanınan Kaynak Holding'in 7 bine yakın çalışanı ve yıllık 1,5 milyar liralık ciroya sahip. Holding 16 farklı sektörde bünyesinde 23 ayrı şirket barındırıyor.

1979 yılında İzmir'de kurulan Holding ticari hayata yayıncılıkla başladı ve Sızıntı Dergisi'ni yayınladı. İlerleyen yıllarda giderek büyüyen Holding, eğitimden, yayıncılığa, kargoculuktan, bilişime kadar onlarca sektöre girdi.

Kaynak Holding Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile biliniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
baskın - 4 yıl önce
ama kimse tutuklanmadı neden öyle bir fotoğraf koyuyorsunuz? insanların kafasının neden karıştırıyorsunuz... algı yönetmenimisiniz....
Avatar
yazık - 4 yıl önce @baskın
vur vebalin gözüne vur hakkın gözüne ne olacaksa sonumuz
Avatar
inlerine girilsin - 4 yıl önce
inlerine girilmeye başladı inşallah.fib haber bu yorum içinde baskı gelmesin size kaldırın diye :)
Avatar
Çok ayıp - 4 yıl önce
bir kişinin bile göz altına alınmadığı bir vergi incelenmesinde, sanki birileri tutuklanmış gibi fotoğraflar koymanız çok ayıp gerçekten. objektifliğe davet ediyorum sizi.