banner461
banner195

Kayseri'de Asfalt Yol Yerini Beton Yola Bırakıyor

Ülkemizde tercih edilen sıcak asfalt olarak bilinen asfalt yolların artık beton yollara tercih edildiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, beton yolların hem uzun ömürlü hem de trafik akışında daha güvenli olması gibi birçok faydası bulunduğunu söyledi.

Kayseri'de Asfalt Yol Yerini Beton Yola Bırakıyor
20 Ekim 2015 Salı 21:40

banner143
banner134
 Sıcak asfaltlama, soğuk asfaltlama ve en son stonmastik pürüzsüz asfalt derken bundan böyle beton yol çalışması gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç,

“Ömrünün uzun olması, bakım ve onarım istememesi, yakıt tasarrufuna faydalı olması, fren mesafesini kısaltması ve tüm mevsim şartlarına uygun olması nedeni ile beton yollar Avrupa’da kullanılmaktadır. Ağır vasıtaların tonajlarından kaynaklanan çökmeler olmamaktadır. Asfalt ithal edilmektedir. Hâlbuki betonun yerli üretim oluşu ekonomiye de katkı sağlayacaktır. Melikgazi Belediyesi olarak yaptığımız işlerde öncelikle kalite, uzun ömürlü ve ekonomik olmasına özen gösteriyoruz. Beton yolları, asfalta göre; yol kalitesi, uzun ömürlü olması ve ekonomik getirisi nedeni ile tercih ettik.” dedi.

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi’nin tüm cadde ve sokaklarını beton yol yapmayı düşündüklerini ve yapılacak çalışmayla yine yerel yönetimlere örnek teşkil edeceklerini sözlerine ekledi.

Kar360

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.