banner461
banner195

KEİB Kayseri Bölge Başkanlığı’na İlter Sağırsoy atandı

KEİB Rusya Federasyonu Ulusal Konseyi Başkanı Prof. Victor Arphikov, Kayseri Bölge Başkanlığına İlter Sağırsoy’un getirildiğini açıkladı.

KEİB Kayseri Bölge Başkanlığı’na İlter Sağırsoy atandı
12 Ocak 2015 Pazartesi 15:15

banner143
banner134
 KEİB  Rusya Federasyonu  Ulusal Konseyi Başkanı Prof. Victor Arphikov,  Kayseri  Bölge Başkanlığına İlter Sağırsoy’un getirildiğini açıkladı. Sağırsoy, bu görevlendirmenin Kayseri adına çok büyük bir kazanım olduğuna dikkat çekerek, “ İki ülke arasında kurulan bu köprü ile özellikle ticari ilişkiler daha hızlı ve pratik olarak ilerleyecek,  Kırım’da 13 milyar dolarlık yeni açılmış pazar var. Bundan da  özellikle Kayseri  en büyük payı almalıdır. Çalışmalarımız bu yönde gelişecek. İşadamlarımızın ilgisini bekliyorum. ” dedi.

 

KEİB  Rusya Federasyonu Ulusal Konseyi Başkanı Prof. Victor Arphikov  yaptığı resmi açıklama ile İlter Sağırsoy’un  KEİB Rusya Federasyonu Ulusal Konseyi  Kayseri Bölge Başkanı olarak atandığı Bu görevlendirmeyle ilgili açıklama yapan  İlter Sağırsoy şöyle   dedi :

“ Çok önemli bir göreve atanmış bulunuyorum. Resmi ataması Prof. Arphikov tarafından yapıldı. Ofisimizi kurduk ve kadroyu oluşturuyoruz. Yakında da zaten açılış yapacağız. Bunun öncesinde, Prof. Arphikov ve yine Konseyin Türkiye Başkanı   Erdoğan Gündüzpolat  ile üç gün süreyle bölgede en üst düzeyde temaslar yapıldı. Bölge adına çok ciddi ticari  gelişmeler için adımlar atıldı. Hem Kayseri hem Nevşehir’de karşılıklı ofisler açılmasına karar verildi.  Özellikle Kırım’da 13 milyar dolarlık bir   pazar var bu rakamın büyük bir bölümünü Türkiye’nin kullanma şansı çok yükek.  Bunun  için Kayseri ve Nevşehir’de  özel bir ekip kuracak ve tüm  gücümüzle bu pazardan büyük dilimi almak için çalışacağız. İnşaattan, gıdaya, tekstilden, turizme kadar Türkiye’nin ve Kayseri ile Nevşehir’in güçlü olduğu sektörlerde hızlı birliktelikler oluşturup, adımlar atacağız. Şimdiden altı şirket proje geliştirmek üzere bize başvurdu. Bunları inceliyor ve birlikte çalışıyoruz.”

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Rusya Federasyonu Ulusal Konseyi Başkanı Prof. Victor Arphikov ve KEİB Rusya Federasyonu Ulusal Konseyi  Türkiye Başkanı  işadamı  Erdoğan Gündüzpolat  üç gün süreyle Kayseri ve Nevşehir’de üst düzey bir dizi görüşmeler yaptı. Görüşmelerde alınan kararlar, KEİB Rusya  Federasyonu Ulusal Konseyi Kayseri Bölge Başkanlığına atanan İlter Sağırsoy tarafından protokol altına alınıp, Moskova’ya gönderilecek. Akabinde   KEİB  resmi güvencesiyle, işadamlarıyla gerçekleştirilecek  olan Rusya ve Kırım ziyaretlerinde yerinde incelemeler yapılarak yatırım ve diğer ticari girişimler için hemen  somut adımlar atılması sağlanacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dikkat - 4 yıl önce
KEİB ne demek önce onu açıklasanız
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
daha önce yaptığı başarılı hizmetleri çok yakından takip eden birisi olarak kendisini tebrik ediyorum, durmak yok sevgili kardeşim
Avatar
ilter sağırsoy + - 4 yıl önce
değerli kardeşim haberin içinde de yer almış ama tekrar yazayım kei̇b in açılımı şu karadeniz ekonomi işbirliği ... bu karadenizde kıyısı bulunan 12 si doğrudan üye olmak üzere içinde 32 devletin yer aldığı bir ekonomik kuruluş ve örgütlenmedir. ab nin karadeniz bölgesindeki versiyonu gibi düşünebilirsiniz. rusya üzerinden kırım a yönelik mesela 13 milyar dolarlık bir yapılandırma hibesi var. ve bunun dörtte birini türkiye nin kullanması sağlanıyor putin tarafından biz de kayseri ve nevşehir olarak güçlerimizi birleştirip bu paydan en azından hissemize düşeni alalım diyoruz. bu konuda hafta sonunda ntb de bir toplantı yapıldı. yine bu sitede ayrıntılı haberler var okursanız ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz... ilginize teşekkür ederim.
Avatar
cafiye@hotmail.com - 4 yıl önce
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Başkanlığı
Avatar
MUSTAFA - 4 yıl önce
gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapmış oldugunuz ticaret köprüsünde emekleriniz ve gayretiniz için çok teşekkür eder. başarilarınızın devamını dilerim