banner461
banner195

Kentsel Dönüşüm Nevşehir Esnafında Kalsın

Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, ilimizde uygulanacak olan Karasoku kentsel dönüşüm projesinde Nevşehir esnaf ve sanatkarının, sanayicisinin, iş adamının öncelikle rol almasını istediklerini söyledi.

Kentsel Dönüşüm Nevşehir Esnafında Kalsın
02 Aralık 2013 Pazartesi 19:31

banner143
banner134

 Kentsel Dönüşüm Nevşehir Esnafında Kalsın

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, ilimizde uygulanacak olan Karasoku kentsel dönüşüm projesinde Nevşehir esnaf ve sanatkarının, sanayicisinin, iş adamının öncelikle rol almasını istediklerini söyledi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının Nevşehir esnafına ve sanayicisine, müteahhidine kazanç getirmesini istediklerini belirten Elektrik ve Elektronikçiler odası başkanı Mustafa Gök, “Bu memleketin esnaf ve sanatkarlarını temsil eden bir odanın başkanı olarak İlimizde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarında bire bir ilimiz esnaf ve sanatkarının, iş adamının, sanayicisinin rol almasını istiyoruz. Kazanan Nevşehir olsun istiyoruz. Kentsel dönüşüm sadece mevcut eski binaların yıkılarak yerine modern binaların dikilmesi değil. Haliyle bu binalar yapılırken elektriği, suyu, kanalizasyonu, doğalgazı ve diğer inşaatı ile bir bütün. Bu işlerin tamamının Nevşehirli esnaf tarafından yapılmasını istiyoruz. Karasoku da önümüzdeki aylarda başlayacak olan çalışmalarda bu düşüncenin hakim olmasını istiyoruz. Nevşehir esnafı, sanayicisi, iş adamı bırakın bir mahallenin kentsel dönüşümünü 100 bin nüfuslu bir ili yeniden inşa edebilecek bilgi, beceri ve donanıma sahip. Çünkü sadece bizim odamıza bağlı üyelerin sık sık eğitimlerini yaptırıyoruz. Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri için gerek Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitemiz ile gerekse diğer kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir eğitim çalışması yapıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri ilimizde Nevşehir esnaf ve sanatkarının, sanayicisinin ve iş adamının projesi olsun istiyoruz” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.