banner461
banner195

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Arasında Eğitim-Öğretim Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Rektörümüz Kırgızistan’da Düzenlenen '11. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi’nde Bildiri Sundu

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Arasında Eğitim-Öğretim Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı
24 Haziran 2013 Pazartesi 17:07

banner143
Nevşehir - Kırgizistan Üniversitesi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Bu sene 11’incisi Kırgızistan’da gerçekleştirilen ‘Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi’ne katılan Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç,  Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ile de ikili anlaşmaya imza attı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve beraberindeki heyet, 10-16 Haziran 2013 tarihleri arasında Kırgızistan’ın tarih ve kültür merkezlerinden Calalabat şehrindeki İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ’11. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi’ne katıldı. Türk Dünyasından değerli bilim insanlarının bir araya geldiği kongreye katılan Rektörümüz, kongrede bir de bildiri sundu.

Rektörümüz  Eğitim-Öğretim Alanında İşbirliği Protokolü İmzaladı

‘11. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi’ne katılan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, daha sonra Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesini ziyaret etti.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı ve üniversite yönetimi tarafından karşılanan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, kendisine Nevşehir Üniversitesi hakkında bilgi verdi.

Rektörümüz ziyaretlerinde Nevşehir Üniversitesi ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi arasında ‘Mevlana Değişim Programı’ ile öğretim üyesi, idari personel ve öğrenci bazında karşılıklı değişim programı, eğitim-öğretim alanında işbirliği protokolü imzaladı.

Ziyaret sonunda Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı tarafından Rektörümüze günün anısına plaket takdim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.