banner461
banner195

Kırıkkale Valisi Nevşehirli Hemşerimiz Hakan Yusuf Güner Tunceli İline Atandı

Kapadokya Yılın Enleri Anadolu Kent Ödülleri Zirvesi Ödül töreninde geçtiğimiz Yıl Yılın Valisi Seçilen Nevşehirli değerli hemşerimiz Eski Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner geçtiğimiz günlerde açıklanan son kararname doğrultusunda Tunceli Valiliği’ne atandı.

Kırıkkale Valisi Nevşehirli Hemşerimiz Hakan Yusuf Güner Tunceli İline Atandı
09 Ağustos 2012 Perşembe 17:27

banner143
banner134

 Kapadokya Yılın Enleri Anadolu Kent Ödülleri Zirvesi Ödül töreninde geçtiğimiz Yıl Yılın Valisi Seçilen Nevşehirli değerli hemşerimiz Eski Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner geçtiğimiz günlerde açıklanan son kararname doğrultusunda Tunceli Valiliği’ne atandı.

 

Kırıkkale’de yaklaşık 4 yıldır başarılı bir şekilde valilik yapan, ilk görev yeri olan, halkla iç içe sevgi seli ile hizmette sınır tanımayan Hakan Yusuf Güner’in Tunceli Valiliğine atanması Kırıkkale de vatandaşları son derece üzdü.

 

Son valiler kararnamesiyle Tunceli’ye atanan Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner’e vatandaşın son mesajı

 

TAHT KURMUŞTU

Kırıkkale’de yaklaşık 4 yıldır başarılı bir şekilde valilik yapan, ilk görev yeri olan, halkla iç içe sevgi seli ile hizmette sınır tanımayan Hakan Yusuf Güner’in Tunceli Valiliğine atanması vatandaşları üzdü. Göreve geldiği günden itibaren vatandaşların sorunlardı birebir yerinde dinleyen, gezmedik ilçe, belde ve köy bırakmayan Vali Güner, yaptığı çalışmalar ve hizmetlerle halkın gönlünde taht kurmuştu. Görev yaptığı süre içerisinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok bakanı ağırlayan Güner, ünlü sanatçı, konsolos, modacılarla bir olarak Kırıkkale’ye yatırıma davet etmişti. Valiler kararnamesi ile 11 ilin valisi merkeze çekilirken 29 ilin valisi de değiştirildi. Kararnameden Kırıkkale’de nasibini alan illerden oldu. Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner Tunceli Valiliği’ne, Sivas Valisi Ali Kolat ise Kırıkkale Valiliği’ne atandı. 2 Ağustos 2012 tarihinde akşam saatlerinde açıklanan kararname doğrultusunda Tunceli Valiliği’ne atanan Vali Hakan Yusuf Güner, Kırıkkale’de birçok önemli çalışmalara imza atmış ve adeta halkın gönlünde taht kurmuştu.

 

KAYDA DEĞER HİZMETLER YAPIMIŞTI

Kırıkkale’deki 3 yılı aşkın görev süresince insan odaklı çalışmalara imza atan Vali Hakan Yusuf Güner, birçok projeye önderlik ederek şehrin gelişimi noktasında büyük rol oynamıştı. Eğitim, sağlık, ekonomi, tarım ve sanayi gibi alanlarda Kırıkkale’ye yadsınamayacak derecede hizmetlerde bulunan Vali Güner, samimi tavırlarıyla kentte sevilen bir bürokrattı. 12 Haziran 2009’da Kırıkkale’ye atanan Vali Hakan Yusuf Güner, geçen 3 yılı aşkın görev süresi sonunda valiler kararnamesiyle Kırıkkale’yi yeni Vali Ali Kolat’a devredecek.

 

HALKIN AYAĞINA GİTMİŞTİ

Boş zamanlarını halkın içinde değerlendirmeyi tercih eden Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, devletin sıcaklığını halka göstermişti. Tunceli’ye çıkan tayini nedeni ile Kırıkkale halkı üzüntü içinde kaldı. Geldiği günden itibaren kamu görevlilerinin halka hizmetin Hakk'a hizmet bilincini aşılayan Güner, Kırıkkale’ye geldiği ilk gün olan 12 Haziran 2009 yılından bu zaman kadar halkın ayağına gitmeyi kendine destur edinmişti. Halkla her zaman iç içe olan Vali Güner, halkın sorunlarını dinlemenin ve çözüm bulunmasının kendisini mutlu ettiğini ifade ederdi.

 

GÖBEKLİ ADAM İSTEMİYORUM DEMİŞTİ

Her gitti yerde kendinden söz ettiren Güner, Mayıs 2010 yılında kurumlara yaptığı ziyarette ‘göbekli kamu çalışanı istemiyorum’ diyerek gündeme damgasını vurmuştu. Sivil Savunma ekiplerini denetleme sırasında personelin göbekli olduğunu gören Güner, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşmasının ardından, kurtarma ekibine "Benim ekibim zımba gibi olmalı. Göbekli adam istemiyorum" demişti.

 

3 ÇOCUĞA GELİNLİK SÖZÜ VERMİŞTİ

Sosyal kişiliği ile dikkatleri çeken Güner yine Mayıs 2010 tarihinde Milli Eğitim, Sosyal Hizmetler ve İş-Kur'un işbirliğiyle açılan kursların sona ermesinden sonra Kültür Merkezi salonunda kursiyerler el emekleri ve göz nurlarının sergisini gezmişti. Gezdiği sırada Güner, "Kırıkkale'nin gelişmesi için nüfusu daha fazla artırmamız gerekiyor. Onun için 3 çocuk yapma şartıyla Halk Eğitim Müdürlüğü ile görüştük fakirlerimize gelinlikler ücretsiz olarak valilik tarafından hediye edilecektir. Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından üretilen gelinliklerimiz vermeye hazırız. Bize müracaat etsinler" demişti.

 

YABANCI GELİN VE DAMATLARIN ÖNÜNÜ AÇMIŞTI

Haziran 2010 tarihinde bir programda Kırıkkaleli elektronik mühendisi 27 yaşındaki Veis Babacan, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde tanıştığı 33 yaşındaki İsrailli Yivon Dadon ile arkadaşlığını ilerletip, evlenmeye karar verdiklerini açıklayan çifte Güner, yeni evlenecek ve nikah kıyacaklara yastık dağıtmıştı. Bu sırada genç çifti fark eden Vali Hakan Yusuf Güner, "Bu yastığı alanların 3 çocuğu oluyor. Bunu iyi düşünün, ona göre yastığı alın" diye espiri yapmıştı.

 

AMACIM HOŞ SEDA BIRAKMAK

Kırıkkale’nin önemli bir il olduğunu ve burada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Güner, göreve geldiği günden bu yana vatandaşlardan olumlu tepki aldığını kaydetti. Güner “Kırıkkale 3-4 yıl içerisinde güzel ilerlemeler kaydetti. Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hep söyledik. Hizmet için burada olduk. Halkın efendisi değil, hizmet karı olmak için çıkmış olduğumuz bu yolda güzel işler yaptık. Kırıkkale’de kalıcı bir eser bırakabildiysem ne mutlu. Gelişen, büyüyen bir Kırıkkale için tüm kurum ve kuruluşlarla el ele vererek ‘Hep birlikte, Her şey Kırıkkale’ için diyerek çalıştık” ifadelerinde bulundu.

 

HALKIN İÇİNDEN

Kendi dönemi içerisinde bir çok ünlüyü ağırladığını ve hükümetin bir çok yatırım programı yaptığını açıklayan Vali Güner, “Devletimizin, sıcak yüzünü halka göstermek için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Bunun için sadece mesai saatlerinde değil, her zaman gece gündüz demeden canla başla hizmet ettik. Halkın içinde olmak, onların sorununu ve isteklerini dinlemek ve bu doğrultuda onlara yardımcı olmak bana büyük bir mutluluk veriyor. Verdi ve vermeye de devam edecek. Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğu bilincinde çalışmalarımı bundan sonrada aynı kararlılıkla yürüttüm ve yürüteceğimde”

 

KAPIM VE GÜNLÜM AÇIK

Kırıkkale’den edindiği tecrübe ve bilgi birikimini hiçbir zaman unutmayacağını ve hayatının her anında hatırlayacağını anlatan Güner, ilk görev yeri olması nedeniyle kamu, kurum ve kuruluş yetkilileriyle bir abi kardeş edasıyla çalıştığını, bundan sonraki çalışmalarında ve hizmetlerinde de bu düstur doğrultusunda çalışacağını anlattı. Güner “Zaman zaman çok çalıştık, çok yorulduk. Ama gönlümüz, kalbimiz rahat. Çünkü hizmeti halk için yaptık. Bunun içinde burada yaşadığım her anı benim için ayrı bir yer teşkil ediyor. Kırıkkale’yi ve insanları hiç unutmayacağım. Kapım her zaman sizlere açık ve açık olacaktır” dedi.

 

HAKAN YUSUF GÜNER KİMDİR?

1967 yılında Ankara’ da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1983 yılında Nevşehir Lisesi’ ni bitirerek, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ ne girmiş; buradan 1987 yılında mezun olmuştur.1988 yılında İçişleri Bakanlığı’ nda 76. dönem Zonguldak Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. 1989 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllığına staj için İngiltere’ ye gönderilmiştir. 1991 yılında Kaymakamlık stajını başarılı olarak bitirip asaleten Kaymakamlığa atanmıştır. 1991-1993 yıllarında Trabzon-Hayrat Kaymakamlığı, 1993-1995 yıllarında Erzurum-Tekman Kaymakamlığı, 1995-1998 yıllarında Çankırı-Kurşunlu Kaymakamlığı, 1998-2000 yıllarında Şırnak Vali Yardımcılığı, 2000-2001 yıllarında Diyarbakır-Ergani Kaymakamlığı, 2001-2005 yıllarında Yalova-Termal Kaymakamlığı, 2005-2007 yıllarında Bursa Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, 2007-2009 tarihleri arasında ise Nizip Kaymakamı olarak görev yapmıştır. Meslek hayatında iki defa üstün sicilden dolayı kademe ilerlemesi ve muhtelif sayıda takdirname almıştır. Bursa-Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde "Kentleşme ve Afet Öncesi Önlemler" konusunda Yüksek Lisans yapmıştır. 12 Haziran 2009 tarih ve 27256 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu’nun 2009/15064 sayılı kararı ile Kırıkkale Valiliğine atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.