banner461
banner195

Kırşehir İlçelerini, Nevşehir'den Geri İstiyor

Kırşehirliler 60 yıl önce kendilerinden koparılan ve Nevşehir'e bağlanan Avanos, Hacıbektaş gibi ilçelerini geri almak için dava açmaya hazırlanıyor

17 Mart 2014 Pazartesi 19:32

banner143
banner134

 Kırşehirliler 30 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından 60 yıl önce kendilerinden 'koparılan' ve Nevşehir'e bağlanan AvanosHacıbektaşgibi ilçelerini geri almak için dava açmaya hazırlanıyor. Sinan Onuş Kırşehir ve Nevşehir'de halkın görüşlerini sordu.

Kırşehir ESOB başkanı yaptığı açıklamada, seçimlerden sonra Avanos ve Hacıbektaş ilçelerinin yeniden Kırşehir’e bağlanması için mahkemeye başvuracaklarını söyledi.

BBC Türkçe’ye konuşan Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Özütürk” Demokrasideki o ağaç yapraksız olmaz, o dallarımızı o yapraklarımızı hep kopartıp aldılar. Biz şimdi onun mücadelesini veriyoruz. Devlette devamlılık olduğu için bir dosya hazırlıyoruz, biz bunu meclise kadar taşıyacağız. Seçimlerden hemen sonra biz bunu gündeme getireceğiz.
Sivil toplum örgütleri olarak gereken yerlere başvuracağız dava açacağız.Tabi bunu hemşerimiz olan Haşim Kılıç beye bunu danışacağız.Dedi.

Ancak kanal spikeri mikrofonu Avanos halkına uzattı. Avanos halkı ise direk olarak Nevşehir cevabını verdi. Ziraa Avanos ilçesinin olası Kırşehir’e bağlanması sonucunda, Avanos’ta yüzlerce aracın plakası değişecek. İnsanların tamamanın nüfus cüzdanları değişecek. Ayrıca Nevşehir Avanos’a 16 kilometre, Kırşehir ise 90 kilometre bu insanlar devlette olan işlerini nasıl halledecekler ?


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Zafer - 4 yıl önce
Kırşehir toptan avanosa baglansin daha mantıklı
Avatar
akıllı olun - 4 yıl önce
avanos illiğini ilan eder siz avanosa bağlanırsınız akıllı olun:)
Avatar
Nevşehir'li - 4 yıl önce
böyle saçma şey mi olur. i̇yi o zaman kırşehir avanos ve hacıbektaş'ı alsın, kayseri ürgüp'ü alsın. derinkuyu'yu niğde'ye verelim, acıgöl'üde aksaray'a... hatta haşim kılıç nevşehir'i haritadan çıkarsın. öyle dava filan uğraşmasınlar. bizi direk silsin haşim bey. akıl danışacaklarmışya o'na. birde yazmışlar hemşehrimiz diye. bizi tehdit etmişler. "bakııııııınnnnnn anayasa başkanı haşim kılıç kırşehir'li. alıcaz o ilçeleri" diye. gülermisin ağlarmısın. resmen trajikomik bir durumla karşı karşıyayız..!!
Avatar
evet - 4 yıl önce
çok mantıklı olur
Avatar
alırsınız - 4 yıl önce
şurda bana 7 km uzaklıktaki avanos kırşehire bağlanacak öylemi çok güldüm yaa bozma kafamızı kırşehir sizide alırız komple.
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
yuru git isine be kirsehirmisin nesin once sen kendi sehir merkezine bir sehir duzenlemesi yap be avanos, hacibektas senin neyine
Avatar
limon - 4 yıl önce
sıkılmış limonun davası olmaz derler,, 60 yıl sonramı düşünebildiniz bazı şeyleri, sayın komşumuz ilimiz alay konusu olursunuz, türkiyeye, şurda komşuyuz bizide üzmeyin kendinizide üzmeyin sizleri seviyoruzz kırşehire selamlar :) :) :) :) :)
Avatar
tepeköylü - 4 yıl önce
birkaç yıl evvel mecliste kırşehir milletvekili değerli dostumuz abdullah çalışkan bu konuyu şaka ile karışık nevşehir vekilimiz sayın ahmet beye duyurmuş ahmet beyde yine şaka ile karışık şöyle bir cevap vermişti 'sayın vekilim oturun oturduğunuz yerde yoksa kırşehiri topyekün bize bağlarız' bu cvbın üzerine abdullah çalışkan biraz bozulmuş ama belli etmeden gülüşmüşlerdi.