banner461
banner195

Kızılay Haftası Buruk Kutlanıyor

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, 29 Ekim – 04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftasının bu yıl Karaman ilinde meydana gelen Maden Ocağındaki su baskını nedeniyle buruk kutlandığını söyledi.

 Kızılay Haftası Buruk Kutlanıyor
31 Ekim 2014 Cuma 13:11

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, 29 Ekim – 04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftasının bu yıl Karaman ilinde meydana gelen Maden Ocağındaki su baskını nedeniyle buruk kutlandığını söyledi.

Gülen, “1868'den bu yana ulusal ve uluslararası alanda her koşulda, hiçbir ayrım gözetmeksizin insanların acısını hafifletmeye çalışan Türk Kızılayı, Türkiye'nin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. Türk Kızılayı, kan, ilk yardım, afete müdahale, sağlık, sosyal hizmetler, gençlik ve gönüllülük çalışmaları ile eğitim alanlarında da hizmetler sunuyor. Türkiye'de meydana gelen doğal afetlerde, felaketzedelerin acılarına ortak olan Türk Kızılayı, yerleşim sistemleri, battaniye, giyim eşyası, gıda maddesi, sıcak yemek, sağlık yardımı yaparak afetzedelerin acısını hafifletiyor. Halk sağlığı ile yakından ilgilenen bir kurum olan Türk Kızılayı, Türkiye'de kan hizmetlerinin kurulup geliştirilmesi görevini üstlenmiştir. Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelinde bulunan okullarda Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. Kızılay Haftası'nda Türk Kızılayı'nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna anlatılarak farkındalık yaratılıyor. Bu vesile ile Karaman ilinde bir maden ocağında meydana gelen olayda yakınlarının çıkarılmasını bekleyen işçi aileleri ve yakınlarına Allah’tan sabır diliyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.