banner461
banner195

KKYDP Ekonomik Yatırımlar 10.Etap Başvuru Sonuçları Açıklandı

Bakanlıkça uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 10.Etap (2015/16 No'lu Tebliğ) kapsamında, Bakanlığımız veri sistemine online olarak girişi yapılan hibe başvurularının sonuçları 22.07.2015 tarihinde açıklanmıştır.

 KKYDP Ekonomik Yatırımlar 10.Etap Başvuru Sonuçları Açıklandı
28 Temmuz 2015 Salı 13:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Bakanlıkça uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 10.Etap  (2015/16 No'lu Tebliğ) kapsamında, Bakanlığımız veri  sistemine online olarak girişi yapılan hibe başvurularının sonuçları 22.07.2015 tarihinde açıklanmıştır.

Yatırımcılarımızın kendilerine yapılan bildirimi takip eden 20 (yirmi gün) içerisinde Müdürlüğümüz ile hibe sözlemesi imzalaması gerekir. Yatırımcılara Önemle  Duyurulur.​

Hıbe Sözleşmesı Aşamasında Verılmesı Gereken Belgeler

Aşağıdaki belgeler hibe sözleşmesi imzalanmadan önce il müdürlüğüne verilmelidir. Bu belgeleri vermeyen başvuru sahipleri ile hibe sözleşmesi imzalanmaz.

1-     Hibe Başvuru Formu ve Ekleri

2-     Teminat mektubu veya nakit teminatın dekontu

3-     Yeni tesis başvurularında, yatırım yeri imar planı (Tarımsal Üretime Yönelik modern sabit yatırım projeleri, alternatif enerji kaynakları kullanan seralar, çelik silo ve soğuk hava deposu yeni tesis başvuruları hariç)

4-     ÇED raporu veya muafiyet belgesi (Kapasite artırımı ve teknoloji yenileme başvurularında yeni kapasiteye uygun olmalıdır.)

5-     Tatbikat projesi 

6-     SGK ve Vergi borcu olmadığına dair belgeler     

7-     Yatırım yerinin ipotekli, şerhli, icralı ve mahkemelik olmadığına dair tapu müdürlüğünden alınmış güncellenmiş belge 

8-      Kapasite artırımı ve teknoloji yenileme konularında ;Hibe başvurusuna esas yatırımın faaliyeti gereği bankalarca kullandırılmış kredi karşılığı yatırım yerine konulmuş ipotek var ise bankadan alınan güncellenmiş olumlu görüş yazısı,

9-    6-7-8 ve 9'uncu etapla ilgili taahütname (TAAHHÜTNAME-2)

10-  Organik ürün amaçlı başvurular için örneği ekte verilen taahhütname (TAAHHÜTNAME-5)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.