banner461
banner195

Köfteci Ramiz Şimdi Nevşehir'de...!

Türkiye'nin 27 farklı kentindeki 140 şubesiyle ulusal bir lezzet zinciri yaratan Köfteci Ramiz, büyük bir özenle seçtiği franchise şube ağına şimdi Nevşehir'de yeni bir lezzet durağı daha ekliyor. "

Köfteci Ramiz Şimdi Nevşehir'de...!
05 Nisan 2014 Cumartesi 10:14

banner143
banner134
AVM'lerde Tüketicinin Seçtiği 1 Numaralı Markalar'' araştırmasında üç yıl 'En Beğenilen Restoran ödülünü alan ve Türk Patent Enstitüsü tarafından 'Tanınmış Marka' olarak tescil edilen Köfteci Ramiz, şimdi Nevşehir'de  yeni şube açmaya hazırlanıyor.

27 ilde 140 şubesi bulunan Köfteci Ramiz Nevşehir’de…!

Köfteci Ramiz Nevşehir 9 Nisan 2014 da halkımızın hizmetine giriyor...

Eşsiz lezzetlerdeki Menülerini tatmak için 9 Nisan Çarşamba Saat:12:00-15:00 arası yapılacak açılış törenimize siz değerli Nevşehir halkımızı davet ediyoruz.

Köfteci Ramiz Nevşehir Adresimiz; Emek Mahallesi İtfaiye Yolu Üzeri Damat İbrahim Paşa Bulvarı No:51 Adresimizde sizlerleyiz...!

Meşhur Izgara çeşitleri,Salatalar,Tatlıllar,Yan ürünler ve Şarküteriyle Köfteci Ramiz  şimdi Nevşehir de... Hayırlı ve Uğurlu olsun...
Alanya, Tokat, Nevşehir'in yanı sıra İstanbul'da Ümraniye Can Park AVM ve Mall ofİstanbul'da şube açmaya hazırlanan Köfteci Ramiz, lezzet tutkunlarının buluşma noktası olmaya devam ediyor.

*Köfteci Ramiz, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ve GFK işbirliğiyle ile düzenlenen "AVM'lerde Tüketicinin Seçtiği 1 Numaralı Markalar'' araştırmasında üç yıl "En Beğenilen Restoran" ödülünü almıştır.

Köfteci Ramiz'in Öyküsü

20.yüzyılın hemen başında Makedonya’nın Prilep şehrinde dünyaya gelen iki öksüz ve yetim oğlan kardeşin öyküsüdür bu… Babaları Balkan Savaşı’nda esir düşmüş, annelerini bebek denecek yaşta kaybetmişler, onları büyüten babaanneleriyle birlikte Türkiye’ye göç etmişler. Önce Alaçatı, sonra İstanbul ve Adapazarı derken amcalarının yaşadığı Manisa’nın Akhisar ilçesinde almışlar soluğu… 


Akhisar o yıllarda Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış ve çiçeği burnunda bir Cumhuriyet şehri. Halk tarifi imkansız bir yoksulluğun içinde. Burada amcalarının meyhanesinde çalışmışlar ama bir taraftan da yıllar boyu süren askerlik görevlerini de İstanbul’da yaparlarken evci çıktıkları akşam saatlerinde ve hafta sonlarında, o yılların İstanbul’unun önemli lokantalarında çalışarak mesleklerini geliştirmişler. Akhisar’a tekrar döndüklerinde de Makedonya’da sokak satıcılarının yaptığına benzer bir tür ızgara köfteyi daha da geliştirebilme imkanı bulmuşlar. 


Tamamen dana etinden mamul, sadece tuz ve soğandan oluşan, yiyene et tadı veren bu köftenin altına, kepekli pideyi tereyağında kızartıp doğrayarak yastık yapmışlar. Izgara edilmiş yeşil biber ve tavada tereyağıyla ısıtılmış domateslerle sunulduğunda, yiyenin unutamadığı bir lezzetin yaratıcısı olmuşlar. Sonunda da 1928 yılında limon sandığından sandalyeleri olan küçücük bir dükkan açmışlar kendilerine… 1934 yılında da, şimdi hala faaliyette olan tarihi dükkanlarına taşınmışlar. On yıllar boyunca Akhisar’ın ilk ve tek köftecisi olarak bu lezzetin ününü tüm ülkeye duyurmuşlar. Öyle ki, İstanbul – İzmir anayolundan saparak Akhisar’ın içine, Merkez Çarşı’ya gelip bu köfteyi tatmak isteyen İstanbullu müşterileri her gün daha fazla gelir olmuş dükkana… 


Köfteci Ramiz’in dördü oğlan biri kız beş çocuğu olmuş. Çocukları hem onunla dükkanda çalışmış hem de okumuşlar. Oğlanlardan ikisi hukukçu, kızı diş hekimi, diğer iki oğlanın da birisi mühendis diğeri de işletme tahsil etmiş. Bütün bir ömrü, yarattığı bu lezzeti ülkeye duyurmak adına çalışan Köfteci Ramiz 1970 yılında rahmetli olmuş. Çocuk denecek yaşta babalarını kaybeden kardeşler dört elle babalarının bıraktığı mirasa sarılmışlar ve babalarından teslim aldıkları bayrağı bugüne kadar getirmişler. 


2000 yılında Akhisar Merkez Çarşı içindeki dükkanlarından başka bir de İstanbul – İzmir karayolu üzerine BP Akaryakıt İstasyonu yanına şube açınca, daha da tanınır olmuş Köfteci Ramiz markası… Bu dönemde ünlü siyasetçiler, sporcular, sanatçılar ve Köfteci Ramiz’in bu yetmiş küsur yıllık ününü duyanlar burasını ziyaret etmişler. 


Şimdi Köfteci Ramiz artık ulusal bir marka. Yöre etlerinin değerlendirildiği et işleme tesisinde artık sadece köfte değil sucuk üretimi de yapılıyor. Köfte, Ramiz Usta’nın zamanındaki gibi elle şekillendirilirken, hijyen ve sanitasyon şartları sağlanarak Gıda Üretim İzin Sertifikaları alındı. Dünyanın önde gelen Gıda Denetim Kuruluşu olan İngiliz World Certification Services firması tarafından ISO-9001 ve HACCP sertifikaları verildi. 


Gelen ısrarlı franchising tekliflerinin içinden uygun olanlarına Köfteci Ramiz prensipleriyle çalıştırılan restoranlar açılıyor. Açılan bu restoranlara elemanlar yetiştiriliyor. Bu restoranlara bütün ürünler Akhisar’dan soğuk zincirle günlük olarak taşınıyor. Her bir nokta sürekli denetleniyor ve standartların her noktada ayni olması sağlanıyor. Şu anda Köfteci Ramiz artık ulusal bir marka…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.