banner461
banner195

Konya TÖMER Öğrencileri Kapadokya’da

Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya Türkçe Öğrenim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) öğrencileri, Şehir ve Kültür Gezileri kapsamında Kapadokya’yı gezdi.

Konya TÖMER Öğrencileri Kapadokya’da
21 Mayıs 2014 Çarşamba 21:37

banner143
banner134

 NEÜ Konya TÖMER’ de Türkçe öğrenen “Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı” öğrencileri ile genel amaçlı Türkçe kursu öğrencilerinin, rehber eşliğinde yaptıkları gezide öğrenciler , Kapadokya Bölgesi’nin tarihi, kültürel mekânlarını gezerken, müthiş doğasına hayran kalarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öğrencilerin yaşadıkları coğrafyayı ve Türk kültürünü keşfetmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen gezi, turistik bölgenin en popüler yürüyüş yerlerinden birisi olan Ihlara Vadisi’nde başlayarak, Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip Uçhisar Kalesi ile devam etti. Ziyaretçilerin memnun bir şekilde ayrıldıkları “Şehir ve Kültür Gezileri” programı hakkında bilgi veren Konya TÖMER Müdürü Doç Dr. Kemal Özcan ; Türkiye’ye yeni gelen ve Türk Kültürüne yabancı olan öğrencilerle kaynaşmak ve onlara Türkiye’nin güzelliklerini, kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla böyle bir program düzenlediklerini belirterek, “Bu gezilerle öğrencilerimiz yoğun ders programının stresinden uzaklaşarak dinlenme fırsatı buldular. Konya TÖMER olarak etkinliklerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.