banner461
banner195

“Kulaklarımı Kapasam Bir Adım Bile Atamam”

İlimiz Nevşehir de engelli vatandaşların topluma kazandırılmasında, toplum içerisine girerek sosyalleşmesinde son yıllarda önemli çalışmalara imza atan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinin iki numaralı ismi kendisine yağışlı havalarda şemsiye tutmak isteyenleri işte bu sözlerle uyarıyor.

“Kulaklarımı Kapasam Bir Adım Bile Atamam”
08 Ocak 2015 Perşembe 17:31

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) İlimizde engelli vatandaşların topluma kazandırılmasında, toplum içerisine girerek sosyalleşmesinde son yıllarda önemli çalışmalara imza atan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinin iki numaralı ismi kendisine yağışlı havalarda şemsiye tutmak isteyenleri işte bu sözlerle uyarıyor.

İlimizin manevi şahsiyetleri arasında ilk sıralarda gelen Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkan Yardımcısı, Hafız Mahmut Sami Kemikkıran Hoca, derneğe yapılan bir ziyaret esnasında kendisine özellikle yağışlı havalarda şemsiye tutmak isteyenlerin aslında kendisine iyilik yapmadıklarını dile getirdi.

Her ne kadar gözleri görmese de, kulaklarıyla işiterek sokakta yönünü bulabildiğini belirten Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Sami Kemikkıran, “Ben bunu çoğu kez bana sokakta yardım etmek isteyenlere anlatamıyorum. Nasılsa görmüyor diyorlar ama benim yönümü işiterek bulduğumu çoğu insan anlamıyor. Kulaklarımı kapasam bir adım bile atamam” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.