banner461
banner195

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Nevşehir Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i de ziyaret ederek bir süre görüştü.

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Nevşehir Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti
11 Kasım 2015 Çarşamba 15:16

banner143
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Nevşehir Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti
İlgili Galeriye Git
banner134
 Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i  de ziyaret ederek bir süre görüştü.

Nevşehir’de ilk olarak  Vali Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, resmi ziyaret kapsamında  daha sonra Nevşehir  Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nı da ziyaret etti.

Daha sonra Nevşehir Belediyesi’ne geçen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu  AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Nevşehir  Belediye Başkanı Hasan Ünver ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz ve Nevşehir Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf  Kaya, Atilla Seçen, Oktay Şımarmaz  ve birim müdürleri   tarafından karşılandı.

Nevşehir  Valisi  Mehmet Ceylan’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’nun ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ünver şöyle konuştu: “ Nevşehir gerek idareten ve gerekse de siyaseten ülkemizin en huzurlu şehirlerinden birisi. Özellikle son yıllarda ciddi yatırım hamlelerini gerçekleştiriyoruz. Hükümetimizin destekleri, sayın valimizin katkıları ve milletvekillerimizin de yolumuzu aşmasıyla bugüne kadar 1 milyar 750 milyon TL’lik bir yatırımı şehir merkezimizde gerçekleştirdik. Önümüzdeki 3 yıllık süreçte de projelendirdiğimiz 2.5 Milyar TL’lik bir yatırımımız var. El birliği içerisinde halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz ”dedi.

Ünver, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı bürokratlarının hazır bulunduğu ziyarette, Nevşehir Belediyesi tarafından Nevşehir Kalesi ve çevresinde devam ettirilen temizleme çalışmalarına ilişkin hazırlanan görüntüleri izletti . Kültür ve Turizm Bakanı Topçu’nun görüntüleri büyük bir dikkatle izlediği görülürken, gerçekleştirilen çalışmalar için Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teşekkür etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, daha sonra ziyaretin anısına  Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’ya, Avanos el sanatları ürünü  çini tabak ile  Nevşehir Belediyesi’nin kültürel yayınlarından oluşan bir set hediye etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’da Belediye Başkanı Ünver’e,  Kültür ve Bakanlığı yayınlarından biri olan “100 yıl önce ve 100 yıl sonra” isimli bir kitap hediye etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.