banner461
banner195

Kurban Bayramında en gözde ilçe ÜRGÜP

Bayramın 2. gününden itibaren yoğun geçen Ürgüp şehir merkezinde ve turistik mekanlardaki hareketlilik Nevşehir il genelinde ön sıralarda yer aldı.

Kurban Bayramında en gözde ilçe ÜRGÜP
19 Ekim 2013 Cumartesi 11:05

banner143
banner134

 9 günlük kurban bayramı tatilini fırsat bilen binlerce vatandaş ailesiyle birlikte Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik mekanlarını gezmek üzere bölgemize geldi. Bayramın 2. gününden itibaren yoğun geçen Ürgüp şehir merkezinde ve turistik mekanlardaki hareketlilik Nevşehir il genelinde ön sıralarda yer aldı.

Yapılan görüşmelerde bayram tatili için Kapadokya’ya gezmeye geldiklerini ifade eden bazı vatandaşlar, Tüm Türkiye genelinde otoyollar ve köprüler bile ücretsiz uygulamaya geçilmişken, Avanos ilçesinde bayramın ilk günlerinden itibaren alınan otopark paralarıyla ilgili sıkıntılarını dile getirirken, Ürgüp’te böyle bir problem yaşamadıkları için memnuniyetlerini dile getirdiler.

Ürgüp’ün işlek caddelerinde her ilin plakalarının görüldüğü araç trafiği yüzünden dakikalarca beklemek zorunda kalan bazı vatandaşlar Ürgüp’ün doğal güzelliklerini görmenin çekilen sıkıntılara değdiğini ifade ettiler. 


Faruk Özzengin Ürgüp ten bildiriyor...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.