banner461
banner195

Kutlu Emanet Asla Yere Düşmeyecek

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Cumhuriyet'in istediği nesillere engeller koyulduğunu ifade etti.

Kutlu Emanet Asla Yere Düşmeyecek
28 Ekim 2015 Çarşamba 14:12

banner143
banner134
 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Cumhuriyet'in istediği nesillere engeller koyulduğunu ifade etti.

 

Mustafa Uğur; "Toplumun her kesiminin bildiği üzere Cumhuriyet fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Lakin günümüz Türkiye'sinde nesillerimizin fikrine sansür uygulanmakta, vicdanına pranga vurulmaya çalışılmakta ve irfan peşinde koşanlara tecrit uygulanmaktadır. Bizler Cumhuriyetimizin 92'inci yılında her alanda gelişim ve değişim gösteren, çağdaş uygarlıklar seviyesinde hak ve hürriyetlerin olduğu bir Türkiye'yi görmeyi arzulamaktayız. Lakin ülkemizde son yıllarda Cumhuriyet'in ilkelerini gölgede bırakan ve egemenlik hakkının gaspını çağrıştıran uygulamaların olduğunu üzülerek görmekteyiz" dedi.

 

Uğur, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi 'Milletin saltanat ve hakimiyet makamı yalnız ve ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.' Yani ne saraydır ne de altın varaklı tahtlardır. Biz Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olan Türk Milliyetçileri, Ulu Önder'in bize emanet ettiği Cumhuriyet'i yaşatmaya ve yükseltmeye dün olduğu gibi bundan sonra da yılmadan, yıkılmadan devam edeceğimize yürekten inanıyoruz. Unutulmamalıdır ki az zamanda çok büyük işler yapan Türk milliyetçisi kahramanların kutlu emaneti asla yere düşmeyecek; hanedancılık, zümrecilik, kadroculuk, partizanlık, yandaşlık, yanaşmalık, bölücülük, ayrımcılık yapanlar Türk Milleti'nin huzurunda bir kez daha kaybetmeye mahkum olacaktır" dedi.

 

Uğur mesajına, "Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve bağımsızlığımızın mimarı aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Aziz Türk Milleti'nin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum" sözleriyle son verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.