banner461
banner195

Kutluca’da Tepki Gösterdi

Bir dönem Türkiye’nin patates üretim merkezlerinden en önemlisi olan Derinkuyu ve çevresinde son günlerde ilginç bir durum yaşanıyor.

 Kutluca’da Tepki Gösterdi
14 Temmuz 2014 Pazartesi 17:29

banner143
banner134

 Derinkuyu Kaymakamı Kutluca MEDAŞ'a Tepkili

NEVŞEHİR(MHA) Bir dönem Türkiye’nin patates üretim merkezlerinden en önemlisi olan Derinkuyu ve çevresinde son günlerde ilginç bir durum yaşanıyor.

Edinilen bilgiye göre; Derinkuyu ve çevresinde tam da patates hasadının yaklaşıp patateslerin sulanma döneminde ilgili kurumun elektrik tellerini değiştirme çalışmasına gitmesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Konuyu geçtiğimiz günlerde toplanan il koordinasyon kurulu toplantısında gündeme getiren Derinkuyu İlçe Kaymakamı Mithat Can Kutluca, yapılan elektrik teli değiştirme çalışmalarının zamanlamasının yanlışlığına dikkat çekti.

Kutluca, tel değiştirme çalışmaları nedeniyle Çiftçinin ekili arazilerinde sulama yapmalarında çeşitli aksaklıklar yaşadığına dikkat çekerken, ilgili kurumun yetkilisine bu durumun gözden geçirmesini istedi.

Derinkuyu ilçe kaymakamının isteğini dikkate alır mı bilinmez ama ilgili kurumun tam da sulama zamanında böyle bir çalışmayı başlatması ve devam ettirmesine yöre çiftçisi de epey tepkili.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.