banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencileri İngilizceyi Yaşayarak Öğreniyor

Özel Nevşehir Lara Koleji’nin düzenlemiş olduğu “Yaz Okulu” ve “Full Day English” programları ilk haftasını bitiriyor.

Lara Koleji Öğrencileri İngilizceyi Yaşayarak Öğreniyor
21 Haziran 2013 Cuma 12:01

banner143
banner134

 Özel Nevşehir Lara Koleji’nin düzenlemiş olduğu “Yaz Okulu” ve “Full Day English” programları  ilk haftasını bitiriyor. 3 haftalık programın ilk haftasında öğrenciler hem bilgi dağarcıklarını geliştirdiler  hem de bol bol eğlendiler. ”Yaz Okulu” öğrencileri öğlene kadar yüzme, gitar çalma, at binme gibi sosyal etkinliklerde görev alırken öğleden sonra Kur’an-ı Kerim dersi görüyorlar. Mangala, reverse ve kapla gibi akıl oyunları ile ortaklaşa bir iş yapma kazanımı çocuklarda olumlu anlamda sosyalleştirmeyi artırıyor.

   “Full Day English” programına katılan öğrenciler ise öğleden önce yabancı öğretmenlerden İngilizce dilini öğreniyorlar. Gerek telaffuz  gerekse gramerin tam olarak öğrenilmesi adına hazırlanan bu imkanı değerlendiren çocuklar oldukça mutlu ve istekli görünüyorlar. Yabancı öğretmenlerle sürekli diyalog halindeki öğrenciler tüm etkinliklerde İngilizce konuşarak pratiklerini geliştiriyorlar. Dersler bittikten sonra sosyal etkinliklerin başladığı öğleden sonraki bölümde şehrimizin turistik bölgelerine götürülen öğrenciler oradaki turistlerle konuşarak hem konuşmalarını geliştirdiler hem de keyifli  vakit geçirdiler.

  Program boyunca öğrencilere günün belli saatlerinde dondurma, meyve , yaş pasta ve meşrubat ikramları verilmeye devam ediliyor. Programa katılan öğrencilere birer yaz okulu tişörtü hediye edildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MUZAFFER ÖZ - 5 yıl önce
şu anda okulların çoğu kapalı ve sessiz sakin fakat lara koleji hala cıvıl cıvıl.
Avatar
yaren şevval kolukırık+ - 5 yıl önce
bence süper olmuş.hocalarımın ellerine sağlık ama bende olmak istiyorum