banner461
banner195

Lara Koleji Ufuk Turu Konuğu Hasan Ünver

Özel Nevşehir Lara Koleji, yıl boyunca düzenlediği ufuk turu buluşmalarına bir yenisini daha ekledi.

Lara Koleji Ufuk Turu Konuğu Hasan Ünver
12 Haziran 2013 Çarşamba 14:15

banner143
banner134

       Özel Nevşehir Lara Koleji, yıl boyunca düzenlediği ufuk turu buluşmalarına bir yenisini daha ekledi. Vali Abdurrahman Savaş, Milletvekili Ebubekir Gizligider, Vali Yardımcısı Murathan Kayhan gibi ünlü simaların katıldığı ” Ufuk Turu Buluşmaları”nın bu kez konuğu Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver oldu.

   Öğrencilerin büyük dikkatle dinlediği  konuşmada  bilgi ve tecrübelerini paylaşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver Lara Koleji’nde bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Her öğrencinin bir idealinin olması gerektiğinden bahseden Ünver ”tarihi okuyandan ziyade tarih yazan bir millet olduğumuzu hep hatırlamalıyız. Kimse benden bir şey olmaz demesin. Parayı bulan Lidyalılar değil, bir Lidyalı’ydı. Ampulü bulan bir kişiydi, yazıyı bulan da bir kişiydi. Şu an ülkemizin dört bir yanında gerçekleşen Türkçe Olimpiyatlar fikri de bir kişi ile başladı. Tarihin akışını değiştiren insanlardan bir insan olmayı hiç uzak görmemeliyiz” dedi.

     Nevşehir’in tarihi hakkında öğrencileri bilgilendiren Ünver anlattıklarını tarihi belgeler ile ispatladı. Karşılıklı sohbet havasında geçen etkinlikte Lara Koleji Öğrencileri ile fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyen Belediye Başkanı Hasan Ünver ‘e Lara Koleji tarafından günün hatırasına bir plaket verildi.

   Lara Koleji ortaokulu müdür yardımcısı Battal Evren, kendilerini kırmayarak okulumuza teşrif eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teşekkürlerini sundu.  Lara Koleji öğrencileri Ünver’i  salona geldiğinde olduğu gibi alkışlayarak uğurladılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.