banner461
banner195

Lüks Binaların Yerine, Beleş Otopark Alanı Oldu

Nevşehir’de uzun yıllar Karayolları Şefliği hizmet binası ve alanı olarak kullanılan alan yıllardır atıl bir şekilde değerlendirilmeyi bekliyor.

 Lüks Binaların Yerine, Beleş Otopark Alanı Oldu
17 Ocak 2015 Cumartesi 23:17

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de uzun yıllar Karayolları Şefliği hizmet binası ve alanı olarak kullanılan alan yıllardır atıl bir şekilde değerlendirilmeyi bekliyor.

Bir dönem TOKİ tarafından lüks konutlar için değerlendirilmesi gündeme gelen ancak, istenilen düzeyde başvuru olmaması nedeniyle gerçekleştirilemeyen projenin ardından eski Karayolları Şefliği alanı günümüzde kendisine ücretsiz park yeri arayanların gözde mekanlarından biri haline dönüşmüş durumda.

İl Merkezindeki bu değerli arazinin Nevşehir Belediyesi ya da TOKİ tarafından ne zaman, ne şekilde değerlendirileceği sorusu ise yanıt bulmuş değil.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yemyeşil Bir Park - 3 yıl önce
orası ağaçlandırılırsa, içerisine de aile tipi, nezih bir çay bahçesi koysalar nasıl olur? çok lüks bir yer olmasına gerek, otantik, güveniliri, sıcak bir yer olması yeter. bayanlar günlerinde gidip, pasta börek yesinler, çaylarını da orada içsinler. akşam da insanlar eşleri ile gidip, kuruyemişini yesinler,çay içsinler. çocuklara da oyun alanı. ihtiyacımız yok mu? insanların sosyalleşmesi açısından gerekli. fiyatlarda ekonomik olsa. kipa gibi 5 tl ye çay satarsan aile gelemez, ama 50 kuruşa çay satsalar herkes gidebilir. kar amaçlı değil yani hizmet amaçlı. belediye 2 görevli koyarak bu işi yaptırır. para kazanmak için değil, hizmet için yapılmalı. gelen insanları huzursuz edenleri de almazlar olur biter. buraların gelişmesi için şehirdeki protokolünde ailesi ile gelmesi gerekir.
Avatar
polat - 3 yıl önce
Gariban a Toki evleri yapılsın onlar şehrin iyi yerinde oturmaya hakkı yokmu
Avatar
aile çay bahçesi olmalı - 3 yıl önce
orası ağaçlandırılırsa, içerisine de aile tipi, nezih bir çay bahçesi koysalar nasıl olur? çok lüks bir yer olmasına gerek, otantik, güveniliri, sıcak bir yer olması yeter. bayanlar günlerinde gidip, pasta börek yesinler, çaylarını da orada içsinler. akşam da insanlar eşleri ile gidip, kuruyemişini yesinler,çay içsinler. çocuklara da oyun alanı. ihtiyacımız yok mu? insanların sosyalleşmesi açısından gerekli. fiyatlarda ekonomik olsa. kipa gibi 3-5 tl ye çay satarsan aile gelemez, ama 50 kuruşa çay satsalar herkes gidebilir. kar amaçlı değil yani hizmet amaçlı. belediye 2 görevli koyarak bu işi yaptırır. masrafı çıksın yeter. kiraya da verse düşük bedelli kiraya verir. sözleşmeye de şart koyar. çay, kahve fiyatını belirler. kalite standardını , her seferin de bardakları makinede deterjanla yıkanması gerektiğini vs. yazar. fiyat artışını da enflasyona endeksler olur biter. yaz kış hizmet vermesi mümkün olan bir yer yapılır.
Avatar
yeşil alan olsun - 3 yıl önce
şehrin merkezinde yeşil alan olsun. aile tipi bir park. insanların nefes alacağı güzel bir yer. içresinde çam ağaçları olmalı. yem yeşil olmalı orası.
Avatar
ÇETİN MUHARRİR - 3 yıl önce
Nevşehir Belediyesi Ağaç Mezarlığı. O güzelim çam ağaçları susuzluktan ve bakımsızlıktan ayakta öldü. Nevşehir Belediyesi eserinle gurur duyabilirsin.
Avatar
vatandaşş - 3 yıl önce
zenginler dururken garibanlara ev haa ruyamızda görürüz.vatandaşa o araziyi unutturuyorlar birilerine peşkeş çekerler
Avatar
... - 3 yıl önce
orası artık park falan olamaz toki buranın karşılığında hastaneyi inşa etti. ya buraya kendi bina yapar ya da satar burayı.
Avatar
yeşil alan olsun - 3 yıl önce
güzel güzel ağaçlar dikilsin. yeşil alan olsun. dinlenme alanı. aile tipi.