banner461
banner195

“Mal Bitti Ağabey, Hadi Eyvallah”

Nevşehir Belediyesinin ilimize kazandırdığı, Türkiye’nin en modern Pazar yerlerinden biri olan Nevşehir Pazaryerinde özellikle haftanın ilk günü olan Pazartesi günleri pazarcı esnafı daha hava kararmadan tezgahını toplamak durumunda kalıyor. Nedeni ise...

 “Mal Bitti Ağabey, Hadi Eyvallah”
24 Mart 2015 Salı 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesinin ilimize kazandırdığı, Türkiye’nin en modern Pazar yerlerinden biri olan Nevşehir Pazaryerinde özellikle haftanın ilk günü olan Pazartesi günleri pazarcı esnafı daha hava kararmadan tezgahını toplamak durumunda kalıyor. Nedeni ise halkın Pazaryerine olan ilgisinin her geçen hafta artması.

İlimizde haftanın iki günü açık bulundurulan ve halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan Nevşehir pazaryerinde vatandaşın ilgisinden pazarcı esnafı memnun.

Daha hava kararmadan elindeki malı bitirip tezgahını toplamaya koyulan tıpkı bu esnaf gibi bir çok esnaf halkın en taze sebze ve meyve ürünlerini alabileceği pazaryerindeki hareketlilikten bir hayli mutlu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
pazarcı - 3 yıl önce
satılan malın yarısı zaten kira harcamasına gidiyo.
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
daha çok kazanma hırsıyla marketlerin sebze meyve bölümlerini şikayet ederek içeri aldırıp vatandaşa seçme hakkı bırakmıyorlar.çogu ilde pazarlarda vatandaş kendi eliyle seçerek alıyor ama ilimizde seçmeyi bırak dokunmak bile yasak
Avatar
Düşün - 3 yıl önce
ah bide çürükleri doldurmasalar
Avatar
esanf - 3 yıl önce
aynen kardeşim dışarıda poşeti onune koyuyor.seç diye bizimkiler konuşmadan haberi yok hitap nasıl edilir bilmiyorlar bir çoğu(tabi sebze meyve alırkenden müşterinin durmadan sıkmasıda kabul edilir değil)bunada karşıyın..