banner461
banner195

Mehmet Akif in Cenazesine Yapılan Ayıp İşte Gerçekler

Mehmet Akif Ersoy ölmeden önce o kadar yalnızlaştırılmıştır ki öldüğünü hiç kimseye bildirmemişler ve cenazesinin halk tarafından kaldırılmasını istememişlerdir.

Mehmet Akif in Cenazesine Yapılan Ayıp İşte Gerçekler
07 Aralık 2013 Cumartesi 15:12

banner143
banner134

 MEHMED AKİFİN CENAZESİNE YAPILAN AYIPMehmet Akif Ersoy ölmeden önce o kadar yalnızlaştırılmıştır ki öldüğünü hiç kimseye bildirmemişler ve cenazesinin halk tarafından

kaldırılmasını istememişlerdir. Sahipsiz bıraktırılan cenazesini belediye kaldırmak istemiş, ama halktan duyarlı bazı kişiler cenazeden haberdar olmuş ve cenazesi üniversite öğrencisi gençlerin yoğun katılımıyla parmakların ucunda kaldırılmıştır.


Mezarlığın inşasına ise yine devlet tarafından sahip
çıkılmamış, mezarlığını da cenazesini taşıyan o öğrenciler harçlıklarından aralarında topladıkları paralarla yaptırmıştır. Sadece bu ayıp bile gerçek tarihimizi anlamamız için yeterlidir..

Akif'in çocuğu da Taksim'de harabe bir evde fakirlik içinde ölmüştür. İsmet İnönü'nün çocuklarına ömür boyu maaş bağlayanlar, Akif ve çocuklarını sahipsiz ve kimsesiz bıraktıkları gibi, İstiklal şairi ve ailesi yoksulluğa mecbur edilmişlerdir.

Yakın tarihimizin devlet adamlarının kimlerden oluştugunu anlamamız ve devletin durumunu görmemiz için bu gibi daha çok deliller var.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
bir milletin gönlünde taht kurmuş bir insan için kabiri şöyle olmuş mezarı böyle olmuş neanlam ifade eder öyle kişi bin yılda bir gelir.