banner461
banner195

Memur-Sen: Halep'i De, Musul'u Da Zulme ve Vahşete Terk Edemeyiz

Suriye Geçici Hükümeti eski Başbakanı Dr. Ahmed Tuma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Mehmet Emin Esen’i ziyaret etti.

Memur-Sen: Halep'i De, Musul'u Da Zulme ve Vahşete Terk Edemeyiz
15 Kasım 2016 Salı 09:18

banner143
banner134
Suriye Geçici Hükümeti eski Başbakanı Dr. Ahmed Tuma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Mehmet Emin Esen’i ziyaret etti. 
 
Suriye halkı için aldığı sorumluluktan dolayı Memur-Sen'e teşekkür eden Suriye Geçici Hükümeti eski Başbakanı Dr. Ahmed Tuma, "En kötü günlerimizde yanımızda Türkiye vardı. Bugün de bizi yalnız bırakmayan tek ülke Türkiye. Memur-Sen ise 6 yıldır Suriye halkının açılan yaralarını sarıyor, merhamet eliyle mazlumların yanında duruyor. Biz Türkiye ve Memur-Sen'e yürekten teşekkür ediyoruz.  Masum insanlar kuşatma altında ancak Batı çözüm yerine çözümsüzlük meydana getiriyor.  Bir mülteci planları olmadığı gibi mültecilere ön yargılı yaklaşıyorlar. Türkiye ise Batı'nın aksine onurlu bir davranış sergileyerek hem terörle mücadele ediyor, hem kalıcı çözümler için diplomasi yürütüyor hem de toprak bütünlüğümüzü koruyor. Mültecilere de kol kanat oluyor" dedi. 

TONBUL: HALEP'İ DE, MUSUL'U DA ZULME VE VAHŞETE TERK EDEMEYİZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ise, " Vahşetin, zulmün, terörün, şiddetin insanlar ve insanlık üzerinde açtığı yaralara merhamet merhemi sürme noktasında insanlığın garantörü olmayı önemsiyoruz. Bizim için Halep neyse İstanbul odur. Bizim için Musul neyse Ankara odur. Vahşi yönetimlerin, emperyalizmin ve terör örgütlerinin hedef aldığı kardeşlerimizi yalnız bırakamayız. Biz, derde düşenin yakınında, darda kalanın yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Biz, zulüm üretenin, karşısında olduk, bundan sonra da karşılarında duracağız. Halep'i de, Musul'u da zulme ve vahşete terk edemeyiz. Etmeyeceğiz" diye konuştu.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.