banner461
banner195

Memura Düşman Olmanın Bedelini Birileri Ödemelidir!

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Turgay Çetin, yaptığı açıklamayla memurlara çağrı yaparak, “Sarı sendikacılığı yok etmeye var mısınız?” dedi.

Memura Düşman Olmanın Bedelini Birileri Ödemelidir!
16 Aralık 2015 Çarşamba 13:43

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Turgay Çetin, yaptığı açıklamayla memurlara çağrı yaparak, “Sarı sendikacılığı yok etmeye var mısınız?” dedi.

Çetin, “Memurlar küçük menfaatlerin adamı olmadıklarını sendikal tercihleri ile göstermelidirler. 657 Sayılı DMK'ya ve memura yönelik tehditlerle mücadele etmenin ilk şartı sarı sendikacılığı yok etmektir. Var mısınız?. Hükümet bakıyor ki, ne yapsa memurlar sarı paralel sendikaya grup grup üye oluyor, o halde bunlara ne yapsam problem yok diye düşünüyor. Memura düşman olmanın bedelini bu ülkede birileri ödemelidir, bu işin bir karşılığı olduğunu tüm memurlar çok net göstermelidir. Memurlarımız haklarından vazgeçmeyeceklerini, küçük menfaatlerin adamı olmadıklarını sendikal tercihleriyle göstermelidir. Bu açıklamalara örnek olarak sarı sendikanın enflasyon farkı oyununu bir kez daha gözler önüne seriyoruz. Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezinin hazırladığı sunumda, 2013 ve 2015 toplu sözleşmelerinde enflasyon farkı tanımının nasıl değiştirildiği ve bu değişikliğin memur ve emeklileri ne şekilde zarara uğrattığı bütün ayrıntılarıyla yer aldı” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.