banner461
banner195

Menderes ve Arkadaşlarını Minnetle Anıyoruz

Demokrat Parti İl Başkanı Dinçer Akgür, Merhum Başbakan Aydın Menderes ve arkadaşlarının ölüm yıldönümlerinde kendilerini minnetle andıklarını dile getirdi.

Menderes ve Arkadaşlarını Minnetle Anıyoruz
18 Eylül 2013 Çarşamba 11:01

banner143
banner134

 "Büyük devlet ve halk adamı, eski Başbakan, babanız merhum Adnan Menderes’i ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve derin saygıyla anıyorum" diyen Demokrat Parti İl Başkanı Dinçer Akgür, Türk siyasi hayatının en önemli isimlerinden olan Menderes’in, ülkede demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi, milletin devlet yönetiminde tek söz sahibi olması yönünde unutulmaz hizmetlerde bulunduğunu ifade etti. 
Akgür, “Bugün demokrasi içerisinde yaşıyorsak, bunu Adnan Menderes ve diğer demokrasi şehitlerimize borçluyuz. Çünkü o ve arkadaşları, siyasi ve demokrasi hayatımızda yeni ufuklar açarak çok partili hayata girişin, halkın demokratik yollarla ülke yönetiminde söz sahibi olmasının, özgür seçimlerle iktidarın belirlenmesinin aydınlık kapısını açmışlardır. Halkıyla bütünleşen bir Başbakan olan Menderes, Türkiye’nin kalkınması için cesur kararlar alan müstesna bir liderdi. Vefatı milletimizde derin yaralar açan merhum Menderes, yenilikçi ve alçak gönüllü bir devlet adamı olarak gönlümüzde yaşamaya devam etmektedir. Demokrasi şehidi büyük devlet adamı Adnan Menderes’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin ve ailesinin çektiği acıları yürekten paylaşıyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.