banner461
banner195

Merhum Nevşehir Valimiz Şinasi Kuş’un İsmi Konferans Salonuna Verildi

1996-1998 yılları arasında Nevşehir Valiliği görevinde bulunan ve Nevşehir Üniversitesinin kurulması için desteklerini esirgemeyen merhum Vali Şinasi Kuş’un ismi, Nevşehir Üniversitesi Senatosu tarafından alınan karar doğrultusunda Üniversitemiz Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu Konferans Salonuna verildi.

Merhum Nevşehir Valimiz Şinasi Kuş’un İsmi Konferans Salonuna Verildi
18 Mayıs 2013 Cumartesi 17:44

banner143
Merhum Nevşehir Valimiz Şinasi Kuş’un İsmi Konfera
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Üniversitesi 6.  Kuruluş Yıldönümü ve Bahar  Şenlikleri Programı kapsamında Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu ‘Şinasi Kuş Konferans Salonu’nun açılışına; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevki Özgener, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nesimi Aktaş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emir Erden, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nimet Karataş, Nevşehir Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ersan Kabalcı, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selman Pakoğlu,  KAPTİD Genel Sekreteri Nazif Demir, merhum eski Nevşehir Valisi Şinasi Kuş’un oğlu Şafak Kuş, üniversitemiz hayırseverleri Ali Acerer ve Atıf Bilgin,  Üniversitemiz Vakfı Kurucu Üyelerinden Ali Bilgi, Fakülte ve Yüksekokul Yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

Açılıştı konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç,  “Üniversitemiz kuruluşu, 2007 yılına dayanıyor. Ancak 2007’ yılına gelene kadar çok emek harcanmış. Biz de üniversitemiz için maddi ve manevi katkı sağlayan bu değerli kişilere Nevşehir Üniversitesi Senatosu olarak bu seneden itibaren ‘Hizmet Onur Ödülü’ verme kararı aldık. Yine senato olarak bu yılki ilk ‘Hizmet Onur Ödülü’nü üniversitemiz için gerek katkılarıyla gerekse fikirleriyle büyük gayretleri bulunan merhum Valimiz Şinasi Kuş’a vermeyi uygun gördük. Ayrıca Üniversitemiz Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulunda bulunan konferans salonumuzun isminin de ‘Vali Şinasi Kuş Konferans Salonu’ olması yönünde karar aldık. Ben merhum Şinasi Kuş Valimizin şahsında üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.  Açılışını gerçekleştireceğimiz ‘Şinasi Kuş Konferans Salonu’nun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

 

Babası Merhum Şinasi Kuş’un isminin Nevşehir Üniversitesi Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu Konferans Salonuna verilmesinden dolayı ailece duygulandıklarını söyleyen merhum Şinasi Kuş’un oğlu Şafak Kuş ise,”Bu salona rahmetli babamın isminin verilmesi ailece bizleri oldukça duygulandırdı  ve gururlandırdı. Rahmetli babamın Nevşehir halkına ilgisi her zaman çok farklıydı.  Biz Nevşehir halkına olan bu sevgisini kendisinden dinleyerek büyüdük.  Bu salona babam merhum Şinasi Kuş’un isminin verilmesinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ve beraberindekiler Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu Şinasi Kuş Konferans Salonunun açılışını gerçekleştirdi. Katılımcılar daha sonra Şinasi Kuş Konferans Salonunu gezerek incelemede bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.